ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

07.02.2008 | Вільнюська зустріч міністрів оборони країн НАТО: Україні приділять чимало уваги
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні у Вільнюсі розпочинається дводенна зустріч міністрів оборони країн НАТО. Це остання зустріч такого рівня перед квітневим Бухарестським саммітом НАТО.


Заплановане обговорення перспектив розвитку НАТО, питань кібернетичної безпеки. У рамках форуму відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО. У ній візьме участь міністр оборони України Юрій Єхануров.
 
 
Нинішня зустріч керівників оборонних відомств держав НАТО є найбільш представницькою з тих, що були до цього в Литві. У Вільнюській зустрічі братимуть участь 50 делегацій країн-членів НАТО, партнерів альянсу в операціях у Косові та Афганістані, а також представники України, Росії, Афганістану, ООН, Європейської Комісії та Всесвітнього банку.



За словами міністра оборони Литви Юозаса Олекаса, в перебігу зустрічі міністрів оборони країн НАТО планується обговорити глобальні питання безпеки. Починаючи зі стратегічних, а відтак практичних. Будуть вирішуватися актуальні проблеми трансформації НАТО. Значну увагу приділять посиленню безпеки в Афганістані та Косові.


5 головних завдань зустрічі


У перебігу зустрічі відбудеться п’ять важливих засідань: «круглий стіл» Північноатлантичної Ради Альянсу, консультації спільної Комісії Україна-НАТО, Ради Росія-НАТО, а також нарада представників країн, які беруть участь у НАТОвських операціях в Косові та Афганістані.


Міністр оборони Литви Юозас Олекас наголосив, що під час засідання Україна-НАТО Литва має намір укотре зазначити про свою підтримку євроатлантичних прагнень України: «Хотів би відзначити підтримку Литви Плану дій Україна-НАТО. Думаю, що у нас буде гарна можливість зустрітися і поспілкуватися з міністром оборони паном Єхануровим. Це буде його перший досвід як міністра оборони на Комісії Україна-НАТО. Думаю, що він розповість про реформи, які відбуваються в Україні, та про співпрацю України з альянсом», – зазначив керівник литовського оборонного відомства.


Водночас від наголосив, що не слід очікувати значного прориву в Раді Росія-НАТО.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект