ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

06.09.2007 | Шпек: Україні не достатня політика сусідства ЄС
Джерело - Українська служба ВВС

В Брюсселі відбулася міжнародна конференція, присвячена Європейській політиці сусідства. Участь в заході взяли як представники Європейського Союзу, так країн, які долучені до цієї політики.

 





Шпек

Таких країн – 16, і поряд з Марокко, Лівією та іншими до їх складу входить і Україна.


Не так давно Європейська Комісія проголосила нові ініціативи, які спрямовані на подальше поглиблення Європейської політики сусідства і цей захід є першим, в рамках якого обговорювався саме цей інструмент співпраці Євросоюзу з третіми країнами. До речі, спостерігачами на ньому були присутніми і представники Білорусії, Сирії та Лівії, з якими у Європейського Союзу достатньо складні відносини.


У вступній промові європейський комісар Беніта Ферреро-Вальднер детально розповіла про пропозиції Європейської комісії. Це – економічна інтеграція на базі угод про зону вільної торгівлі, мобільність, що стосується спрощення візового режиму, енергетика та фінансова і технічна допомога. І якщо взяти кожну з цих пропозицій, то виявиться, що Україна вже має ці елементи, зокрема, вже підписана угода про спрощення візового режиму та меморандум про взаєморозуміння в енергетичній сфері, чи вже працює над ними.









 Для нас основна увага – це двосторонні стосунки між Україною та ЄС і посилення пришвидшення конструктивної роботи над укладенням нової двосторонньої угоди на заміну угоди про партнерство та співробітництво. ЄПС як визначено було президентом України ще у 2005 році не може бути об’єктивною базою для двосторонніх стосунків між Україною та ЄС.

 

Роман Шпек


Зокрема, це стосується зони вільної торгівлі, яка є одним з ключових елементів нової посиленої угоди між Україною та ЄС. Офіційній переговори з цього питання розпочнуться відразу після вступу Києва до Світової організації торгівлі. То що ж нового у нових пропозиціях Єврокомісії для України? З таким запитанням я звернулася до голови місії України при Євросоюзі Романа Шпека, який взяв участь у цій конференції.


Роман Шпек: Ці пропозиції є корисними та новими для інших країн сусідів ЄС – Молдови, Грузії, Вірменії, це східного виміру, і можливо країн північної Африки. В принципі Україна не бачить для себе нової доданої вартості в цій політиці – все, про що говориться, зокрема, зона вільної торгівлі – вона передбачена була для України в рамках угоди про партнерство та співробітництво, а для країн північної Африки – в рамках барселонського процесу. Це не є щось нове. Візовий режим – Україна угоду вже уклала, Росія, яка не є членом ЄПС вже давно уклала таку угоду, а ті країни, які є членами ЄПС, ще не отримали такої можливості. Диференціації, як такої, ми не бачимо.


Бі-Бі-Сі: Якою є позиція України взагалі стосовно Європейської політики сусідства?


Роман Шпек: Позиція України є добро відомою і серед країн-членів ЄС та ЄК, що для нас основна увага – це двосторонні стосунки між Україною та ЄС і посилення пришвидшення конструктивної роботи над укладенням нової двосторонньої угоди на заміну угоди про партнерство та співробітництво. ЄПС як визначено було президентом України ще у 2005 році не може бути об’єктивною базою для двосторонніх стосунків між Україною та ЄС.


Україна може сприймати об’єктивною тільки таку політику, яка розглядає Україну як невід’ємну частину Європейського континенту з всіма висновками, які з цього випливають. Ми дійсно готові використовувати ті інструменти, які дає ЄПС як тимчасові інструменти, заходи для поглиблення, прискорення нашого двостороннього співробітництва і ці інструменти ми хочемо використовувати в рамках двостороннього співробітництва, двостороннього діалогу, а не багатостороннього співробітництва.


Бі-Бі-Сі: Через десять днів в Києві відбудеться самміт Україна-ЄС, на якому також буде обговорюватися прогрес у переговорах стосовно нової посиленої угоди. Саме цей документ, а також результати парламентських виборів і будуть визначати подальший формат співпраці України та Європейського Союзу.


 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект