ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

12.09.2022 | Права опозиція мінімально лідирує на виборах у Швеції, пораховано 95% голосів
Джерело - Aftonbladet

Станом на ранок понеділка "Шведські демократи", Помірна партія, християнські демократи та ліберали отримали 175 місць у парламенті проти 174 місць у лівоцентристів. Водночас вони набрали 49,7% голосів.

Більш того, антиімміграційні та євроскептичні "Шведські демократи", ймовірно, обійдуть "Поміркованих" і стануть другою найбільшою партією Швеції та найбільшою опозиційною партією.

Проте у разі перемоги блоку, кандидатом від правих на посаду прем'єр-міністра буде, найімовірніше, лідер "Помірних" Ульф Крістерссон.

За кількістю голосів лідирує Соціал-демократична партія прем'єр-міністра Магдалени Андерсон, яка має 30,5% голосів. Ця партія очолює лівоцентристський блок, але разом із соратниками зуміла набрати 48,8% голосів.

Враховуючи, що голоси за кордоном та деякі поштові голоси ще не підраховані, а різниця між двома блоками невелика, результати все ще можуть змінитися. Андерссон не визнала поразки в ніч виборів, заявивши, що результати надто близькі, щоб їх можна було оголошувати достроково.

Слід зазначити, що два екзитполи віддавали перемогу лівоцентристському блоку.

Особливістю нинішніх виборів до парламенту є становище "Шведських демократів" – ультраправої, антиіммігрантської партії на чолі з Їммі Окессоном, із якою раніше відмовлялися співпрацювати всі політичні сили. Нині ж блок правих допускає, що в разі отримання більшості голосів буде заручатися підтримкою "Шведських демократів", але тільки під час голосування в парламенті, а не у складі коаліції.

Водночас навіть якщо лівий блок і здобуде більшість, на Швецію, імовірно, чекають місяці тривалих коаліційних переговорів. До блоку входять Партія центру та Ліва партія, які є ідеологічними опонентами, та й сама Андерссон не так давно критикувала "лівих" через політичну позицію щодо Курдської робітничої партії, визнаної в ЄС терористичною.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект