ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

14.12.2021 | У НАТО заявили, що пропозиція РФ щодо ракет не викликає довіри
Джерело - Інтерфакс-Україна.

У НАТО не бачать сенсу погоджуватися на пропозицію Росії щодо введення мораторію на ракети середньої та меншої дальності, оскільки саме Москва винна у припиненні дії Договору про ракети середньої та меншої дальності (ДРСМД). Про це на прес-конференції у вівторок, 14 грудня, заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг.

"Пропозиція Росії щодо мораторію не викликає довіри, тому що у нас була заборона на ракети середньої та меншої дальності, а вона цю заборону порушила", - сказав Столтенберг.

Він також відзначив, що Росії слід "перевірити спосіб знищити всі свої ракети SSC-8, які порушують ДРСМД", а для НАТО приймати мораторій на розміщення зброї, яку РФ вже розгортає, недоречно.

Столтенберг також нагадав, що альянс не має наміру відповідати дзеркально на дії РФ і розміщувати в Європі ракети, здатні нести ядерний боєзаряд. Він зазначив, що НАТО продовжує бути готовою до діалогу з Росією і вірить у необхідність режиму контролю над озброєннями, щоб запобігти новій гонці озброєнь.

Нагадаємо, минулого тижня заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков заявив на брифінгу, що в Москві побоюються нової ракетної кризи в Європі і вказують на необхідність вживання невідкладних заходів щодо її запобігання. Він закликав колег з боку НАТО "серйозно зайнятися питанням про те, як зробити нинішній односторонній мораторій Росії на розміщення таких систем двостороннім, взаємним, перевірюваним".


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект