ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

08.11.2005 | Переговори щодо бюджету ЄС застигли на червневій позначці
Джерело - EUobserver

Фактично неамбційні переговори щодо бюджету ЄС, які проходили 7 листопада, посилили старі суперечки навколо витрат, коли Франція відмовляється від зниження фермерських субсидій, а Британія займає жорстку позицію відносно своїх знижок. Все це відбувається вже за шість тижнів до вирішального самміту 16 грудня.  


"Ніхто не має жодних сумнівів, що прийти до згоди в грудні буде важко", - сказав британський міністр закордонних справ Джек Стро. 

Він  наполегливо відстоює погляд, що "аномальні" щорічні британські відшкодування можуть бути вирішені лише разом із аномальними витратами на Спільну Сільськогосподарську Політику.


Одночасно з цим, міністр закордонних справ Франції Філіпп Дусте Блазі відмовився на будь-яке зниження прямої фінасової допомоги фермерам і заявив, що будь-який відхід від пропозицій президенства Люксембургу може нашкодити досягненню згоди наступного місяця.

Як відомо, червневі пропозиції закликали до загального фінасування бюджету ЄС на рівні 1,06 % від ВВП, замороження відшкодувань для Британії та початок реформи ССП, починаючи з наступного бюджетного періоду.



Какофонія інтересів


Дві години заяв кожної країни щодо своїх позицій відносно бюджету нагадували "какофонію інтересів та какофонію голосів". Так висловився про зустріч польський міністр з питань ЄС Ярослав Петраш. Песімістично налаштований міністр навіть закликав ЄС до компенсації з приводу можливої невиплати з фонду узгодження, якщо не буде домовленості в грудні. Окрім того, він закликав до проведення неформального екстра самміту напередодні 16 грудня для того, щоб вийти з політичного тупіку.


Приблизно 19 інших країн підтримали Францію в тому, що червневі пропозиції мають добрі шанси для ухвалення. Але, Іспанія, Нідерланди, Швеція та Фінляндія незадоволені червневими пропозицями, так як і Велика Британія.


Іспанія хоче зберегти більшу суму з фонду узгодження для своїх найбільш бідних регіонів, в той час як інші хочуть зменшити свої внески до бюджету та модернізувати фермерські виплати ще до 2013 року.
 

Змішане відчуття від ролі президенства


Фінляндія та комісар з питань бюджету Даліа Грубаускайте атакували президенство Британії за те, що не були надані конкретні показники для переговорів в понеділок.


В той самий час, багато делегацій твердить, що це є нормальною процедурою для нинішньго етапу переговорів, а конкретні показники з'являться в наступні три-чотири тижні.

Польщв та Данія схвалили діяльність Великої Британії з метою знаходження компромісу, натякаючи, що Лондон більш гнучкий за зачиненими дверима, ніж перед пресою в Брюсселі.



Найбільш оптимістичні аналітики твердять, що Франція буде притримуватися своєї позицію відносно бюджету, тоді як Британія буде робити справу, зберігаючи обличчя відносно майбутньої реформи ССП, що дозволить Лондону трактувати угоду як власний тріумф.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект