ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

21.06.2005 | Європа розділена на дві опозиційних філософії
Джерело - EUobserver

Після завершення гіркого та провального самміту ЄС, ветеран єіропейської політики та нинішній голоувючий в ЄС, прем'єр Люксембургу Жан-Клод Юнкер зробив висновок, що Європа розділена на два опозиційних табори - табір вільної торгівлі та табір політичної Європи. 


Промовляючи в надзвичайно песимістичному тоні після закінчення зустрічі лідерів країн ЄС, що залишила майбутнє конституції у невизначеності та без угоди щодо бюджету, Юнкер сказав, що деякі країни не хочуть нічого окрім вільно торгуючої Європи, а деякі хочуть "політично інтегровану Європу".


 Він додав, що тільки політична інтеграція дозволить Європі подолати ті виклики, які перед нею повстали.

Його слова пролунали після того, як Британія наполягла на збереженні своїх відшкодувань, Нідерланди відмовилися платити 1,5 млрд. євро до бюджету і наполягали на зменшенні цього показника, а Швеція критикувала бюджет за те, що він є не сучасним.

Але, опозиційні філософії вже конфронтували й на протязі останніх місяців, зокрема, під час проведення французького референдуму. Велика частка того, чому французи голосували проти, були побоювання щодо Англо-Саксонської моделі Європи, яка за іхніми відчуттями може бути пов'язана з ризиками втрати роботи та зменшення соціальної захищеності.

Президент Ширак зробив зовсім мало для того, щоб зменшити ці побоювання і після референдуму прямо заявив, що французька соціальна модель не буде англо-саксонською моделю.


Зі свого боку, британський прем'єр Тоні Блер підкреслив важливість реформування Європи та необхідність зробити її більш про-бізнесовою та менш регульованою.

Під час самміту обидві сторони зіткнулися навколо британських поверенень із бюджету та французьких фермерських субсидій, але основною причиною стали ідеологічні розходження. Їхні позиції були висловлені під час заяв на прес-конференціях після закінчення самміту.


Ширак захищав Спільну сільськогосподарську політику як "сучасну" та "динамічну", а Блер запитував "Чи збираємося ми стати найбільш економічно конкурентноздатними в світі?" 

Одночасно з цим, британський прем'єр-мінстр підкреслював, що він немає нічого персонального проти Ширака, але вони "сповідують різні погляди".


Пан Юнкер, який був неприховано сердитим після самміту, сказав, що ЄС зазнав втрат після провалу переговорів щодо бюджету. Лідер Люксембургу також сказав, що він не вважає, що провал в досягненні домовленостей буде мати "миттєвий ефект", але буде відбуватися "повільний" та "майже невловимий" ефект.

Президент Ширак також зазначив, що ЄС зазнав втрат і виникло "послаблене сприйняття" Європи.


В той самий час, ті хто блокував кінцеве рішення по бюджету, наприклад, Іспанія та Британія, уникають будь-яких розмов щодо кризи в 25-національному блоці.







USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект