ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.01.2005 | Україна зможе стати членом Світової організації торгівлі цього року - Борис Тарасюк у Люксембурзі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Для України немає іншої альтернативи, як стати членом Європейського Союзу", - про це заявив у понеділок у Люксембурзі представник міністерства закордонних справ Литви Зигімантас Павіліоніс. Він висловив таку думку після того, як у Люксембурзі перед членами Ради директорів ЄС виступив керівник комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк.



Зазначимо, що дводенний візит Бориса Тарасюка до Люксембурга не випадковий - Люксембург протягом цього півріччя очолює Європейський Союз, а самого Тарасюка оглядачі вважають головним кандидатом на посаду нового мінстра закордонних справ України.


Протягом 17 днів, відколи Люксембург очолив ЄС, Борис Тарасюк став одним з перших офіційних закордонних гостей цієї держави. Там він зустрівся з Головою Ради міністрів ЄС паном Аселборном та членами Ради директорів ЄС.


На думку учасників переговорів, найбільш переконливим і емоційним виступом на підтримку України був виступ членів литовської та польської делегацій. Литовець Зигімантас Павіліоніс закликав ЄС переглянути План дій щодо України в рамках європейської політики сусідства. Він при цьому зазначив, що цей документ повинен якнайшвидше трансформуватися в угоду “Про асоціацію”. Цю думку підтримали представники Польщі.


Позиції німецької і французької делегації лишились невизначеними. Оглядачі вважають, що ці дві держави є найбільшими скептиками щодо членства України в ЄС серед усіх 25 країн Євросоюзу. Під час неформальної розмови один із учасників зустрічі дорікнув німцям і французам, що не можна заради добрих стосунків з Росією нехтувати Україною.


Під час зустрічі в Люксембурзі йшлося про спільну зону торгівлі з ЄС, про статус ринкової економіки, про спрощення візового режиму для українців, про вступ України до Світової організації торгівлі. Стосовно останнього слід зазначити, що пан Кучма 4 роки поспіль також заявляв, що незабаром Україна стане членом Світової організації торгівлі, але ці слова так і залишилися обіцянкою.


Чи не вийде подібна ситуація з новим Президентом і з новою владою у Києві? На це зауваження радіо “Свобода” Борис Тарасюк відповів так:


“Однозначно так не буде. А що стосується періоду Кучми, то тут мова йде про характерну рису зовнішньої політики за часів Кучми: декларативність і відсутність конкретних кроків по реалізації задекларованих цілей.


Щодо влади і зовнішньої політики за часів Віктора Ющенка, то однозначно можна сказати, що це буде зовсім інша у своїх підходах зовнішня політика. А саме: те, що буде декларуватися, те й буде робитися, і не буде прірви між деклараціями і конкретними справами.


Дуже конкретні приклади можу навести з практики Віктора Ющенка на чолі уряду у 2000 – 2001 році. Коли я йому доповів про серйозні проблеми, що накопичились у стосунках між Україною та ЄС, головним чином в економічній галузі, то він відразу дав чіткі інструкції, і впродовж кількох місяців нам вдалося подолати і усунути всі проблемні питання у відносинах з ЄС, що стосувалися відповідальності уряду.


Це і дає мені підстави стверджувати, що членство в Світовій організації торгівлі в цьому році можливе”.


Зі свого боку, новий голова Ради міністрів ЄС, міністр закордонних справ Люксембурга Жан Аселборн був стриманим у коментарях. Він лише зауважив, що ЄС зможе визначитися, коли побачить конкретні дії України стосовно ЄС.





USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект