ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

28.02.2012 | Путін звинуватив США у «політичній інженерії»
Джерело - Голос Америки

Російський прем'єр і кандидат у президенти Володимир Путін опублікував велику статтю «Росія і мінливий світ», де аналізує міжнародне становище Росії і пояснює деякі пріоритети зовнішньої політики країни.


Значне місце у публікації Путіна займають російсько-американські відносини. При цьому Путін не приховує неприйняття «ігор» американської сторони. «Хто підриває довіру?», – Так звучить заголовок, що відкриває розповідь про створення системи ПРО в Європі.


«... Поведінка США і НАТО ... не вписується в логіку сучасного розвитку, спирається на стереотипи блокового мислення. ... Я маю на увазі ... розширення НАТО, що включає розміщення нових об'єктів військової інфраструктури, і плани альянсу (з американським авторством) зі створення системи ПРО в Європі », – наголошується в статті.


Путін вважає, що це «розхитує» безпеку Росії і працює «проти стабільності в світі».


«Американці одержимі ідеєю забезпечити собі абсолютну невразливість, що, зауважу, утопічно і нереально як в технологічному, так і в геополітичному плані», – вказує автор.


За словами Путіна, ніхто не хоче доводити справу до «розміщення американської системи в таких масштабах, щоб це вимагало реалізації наших оголошених контрзаходів». У своїй статті російський лідер не раз підкреслює, що будь-яке порушення «принципу єдності та неподільності безпеки» становить «серйозну загрозу».


Описуючи інші події в світі, Путін докладно розповів про «виклики та загрози» ситуацій з Сирією, Іраном, Кореєю і Афганістаном, підкреслюючи, що Росія, у всіх випадках, виступає за мирне вирішення конфліктів і проти будь-якої військової інтервенції.


«Захід, – вважає Путін, – занадто захопився «покаранням» окремих країн. Ледь що – хапається за санкційний, а то й за військовий кийок».


Володимир Путін відзначив підвищення ролі Азіатсько-Тихоокеанського регіону та БРІКС. Він також виступив за створення «Союзу Європи» – «єдиного економічного і людського простору» від Атлантики до Тихого океану, як також за введення безвізового режиму з Євросоюзом.


Російська преса відзначає, що це вже сьома стаття Путіна в ЗМІ за час початку президентської кампанії в країні. Політичні опоненти лідера «Єдиної Росії» вважають, що публікацією таких «передвиборних матеріалів» кандидат в президенти Володимир Путін порушує національне виборче законодавство.


ПРО – камінь спотикання


Вадим Салтиковський, професор Факультету світової політики МДУ підтверджує, що рішення про створення системи ПРО в Європі, дійсно, є однією з найбільш болючих тем у відносинах Росії і США.


«Я не відкрию Америку, якщо скажу, що цей процес викликає певне непорозуміння, – сказав він «Голосу Америки», – у чому полягає наша позиція: ми хочемо підписати юридично зобов’язуючий, тобто такий, який пройшов через Конгрес договір. У ньому має обов'язково обмовлятися: перше – не спрямованість їх системи ПРО, яку вони розміщують в Східній Європі, в нашу сторону, друге – розкриття інформації технічних характеристик цих ракет».


Вадим Салтиковський вказує, що основна проблема полягає в тому, що «США пропонують нам підписати просто політичну заяву, яка не зобов'язує юридично. Ми не можемо з цим погодитися».


«Поки домовитися не виходить, – каже Салтиковський, – є можливі контрзаходи. Це і розміщення ракет «Іскандер» на території Калінінградської області. Це вихід з Договору про стратегічні наступальні озброєння. Але якщо нам не вдасться домовитися з цього питання до травня, то є можливість, що наша делегація не поїде на саміт НАТО в Чикаго. А це не буде дуже добре».


Економічний фундамент, якого немає


Дмитро Поліканов, віце-президент Центру політичних досліджень Росії, доктор політичних наук, вважає, що проблеми між Росією і США будуть завжди. Однак Поліканов також вказує на те, що у відносин між країнами є великий потенціал:


«У нас дуже різний погляд на речі. Росію не влаштовує позиція «винятковості» США. Вони впевнені, що немає рівних партнерів, є тільки молодші партнери. Росію не влаштовує прагнення влазити у внутрішні справи інших країн. Тим не менш, у своїй статті Путін не закриває можливості співпраці з Америкою, незважаючи на проблеми з ПРО. Він звертає увагу на економічний потенціал».


Поліканов підтверджує, що країнам дійсно необхідно спиратися на «міцний економічний фундамент»:


«Це зможе допомогти всім пережити припливи-відпливи в політичних відносинах».



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект