Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер 11 січня перебував із візитом у Бухаресті. Під час свого візиту він мав зустрічі із Президентом Румунії Траяном Басеску, прем'єром Каліном Попеску-Тарічану та міністром оборони Теодором Мелесчану.
Під час переговорів Генеральний Секретар особливої уваги надавав сутності питань порядку денного наступного самміту НАТО, серед яких, одними із головних, стануть - розширення НАТО, Афганістан, Косово, Балканський регіон та відносини із Росією.
Під час свого візиту Генеральний Секретар НАТО виступив із промовою у Центральній Університетській бібліотеці, а також оглянув основні місця проведення наступного самміту та оцінив ступінь іх підготовки.
"Зрозуміло, що румунські господарі міцно тримають у своїх руках процес підготовки. Самміт - найбільший в історії НАТО - пройде успішно", - сказав Яаап де Хооп Схеффер.
Як відомо, Самміт НАТО відбудеться у Бухаресті з 2 по 4 квітня 2008 року. Окрім засідань глав країн та урядів країн-членів, також відбудуться розширене засідання щодо Афганістану із країнами, які не є членами НАТО та беруть участь в операції ISAF, засідання Ради Євро-Атлантичного партнерства та засідання Комісії НАТО-Україна.
Самміт буде очолювати Генеральний Секретар НАТО Схеффер, якого буде приймати Президент Румунії Басеску.
|