У Європарламенті проходить голосування за нового Президента, якій має очолювати цю структуру до нових виборів у 2009 році. Голосування за формулою "50 відсотків плюс один голос" уперше відбуватиметься за участю європарламентаріїв з Румунії і Болгарії, які з приєднанням їхніх країн до ЄС отримали місця у Європарламенті.
Загалом, на посаду спікера претендують чотири кандидати, серед них і одна жінка – лідер групи Зелених Моніка Фрассоні. Найвищі ж шанси бути обраним має колишній керівник фракції Європейської народної партії - європейських демократів (ЄНП-ЄД) німецький консерватор Ганс-Герт Поттерінг. Його кандидатуру заздалегідь схвалила фракція соціалістів, яка є другим після ЄНП-ЄД найбільшим політичним об'єднанням в Європейському парламенті. Тим часом, глава фракції соціалістів Мартін Шульц закликав створити “санітарний кордон” навколо нової праворадикальної фракції у Європарламенті. Об’єднання під назвою “Ідентичність, традиція та суверенітет” було створене у понеділок.
Створення праворадикальної фракції у Європарламенті стало можливим після вступу до ЄС Румунії та Болгарії. Оскільки 6 депутатів від цих країн висловили бажання бути саме в такому об’єднанні і приєдналися до 14-ти колег з інших держав ЄС. Таким чином було набрано необхідні 20 членів з 7 країн. До складу фракції зокрема входитимуть французький політик Жан-Марі Ле Пен, відомий своїми радикальними поглядами, та Алессандра Муссоліні - онука італійського диктатора.
Водночас глава фракції соціалістів у Європарламенті Мартін Шульц запропонував колегам заблокувати доступ парламентарів праворадикальної фракції до відповідальних посад. За його словами, депутати не мають права віддати Європарламент, який є уособленням європейської інтеграції, тим, хто відкидає усі європейські цінності. Шульц зауважив, що нова фракція має право на власного віце-спікера, втім це право потрібно підтвердити голосуванням. Тож політик закликав колег голосувати проти.
|