Народна партія, яка представляє правий центр, перемогла на парламентських виборах, що пройшли вчора в Іспанії.
Після обробки 100 відсотків бюлетенів Народна партія набрала 44,62 відсотка голосів, що дає змогу їй зайняти 186 з 350 місць у парламенті. Перемога на виборах дасть змогу Народній партії сформувати уряд, а її лідер Маріано Рахой, як очікується, займе пост прем'єр-міністра.
Соціалістична робоча партія, що перебувала при владі з 2004 року, набрала на минулих виборах 28,73 відсотка голосів. Соціалісти отримають в парламенті нового скликання, який розпочне роботу 13 грудня, 110 місць.
Політологи прогнозували поразку соціалістів на парламентських виборах, пояснюючи її невдоволенням жителів Іспанії кризою в економіці та рівнем безробіття, що перевищив 20 відсотків. Для боротьби з економічною кризою уряд соціалістів був змушений піти на ряд жорстких заходів, непопулярних серед іспанців.
|