НАТО візьме на себе відповідальність за забезпечення зони без польотів над Лівією. Це було вирішено 28 країнами-членами організації у четвер, повідомив Генеральний Секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен у телеінтерв'ю СNN. За його словами, імплементації цього рішення можна очікувати за кілька днів.
"Ми тісно співпрацюватимемо з нашими партнерами у регіоні і вітаємо їхній внесок", - зазначив Расмуссен. Він особливо наголосив на тому, що місія не є виключно операцією НАТО, а являє собою широкі міжнародні зусилля з метою захисту цивільних осіб.
Що стосується можливості забезпечення Альянсом більш широкого спектру заходів, передбачених резолюцією Ради Безпеки ООН N1973, то, за словами Расмуссена, це питання розглядається, але рішення поки не прийнято.
На даний момент координація дій учасників коаліції у Лівії здійснюється Африканським командуванням збройних сил Сполучених Штатів. Як зазначила Держсекретар США Гілларі Клінтон, домовленість про перехід командування по зоні без польотів до Північноатлантичного альянсу є ще одним кроком у операції. Вона також звернула увагу на те, що "всі 28 союзників по НАТО доручили своїм військовим відомствам розробити плани операцій для того, щоб Альянс взяв більш широку місію щодо захисту цивільних осіб у відповідності до резолюції Ради безпеки ООН N1973".
Глава американського зовнішньополітичного відомства ще раз повторила позицію Вашингтона стосовно обмеженого характеру участі США в операції у Лівії. Вона додала, що на сьогодні вже зменшено кількість американських літаків, що беруть участь в операції, водночас зростає кількість літаків з інших країн.
Зокрема, Держсекретар США привітала нещодавнє рішення Об'єднаних Арабських Еміратів відправити 12 літаків для захисту лівійських цивільних осіб і забезпечення зони без польотів. "Ми вітаємо цей важливий крок. Це підкреслює як широту цієї міжнародної коаліції, так і глибину стурбованості за важке становище лівійського народу у регіоні", - зазначила Гілларі Клінтон.
|