НОВИНИ

04.11.2004 | Серед вірогідних нових членів ЄС глава Європарламенту назвав Україну та Білорусь
Джерело - ProEUROPA

Голова Європейського Парламенту Хосеп Борелль у виступі перед Сеймом Республіки Польща висловив своє бачення майбутнього спільної Європи.


Він підкреслив, що Євросоюз зараз вступає в нову фазу. Він нагадав у цьому контексті, що спільнота розширилася з 15-ти до 25 країн, а незабаром їх буде 27, а „отже прийшли ми від спільних інтересів до єдиної політики”.


В цій ситуації, на думку Борелля, країни ЄС мусять звертати свій погляд до сходу та вірогідних нових членів – України та Білорусі. „Україна та Білорусь є частиною цього простору, щодо них ми муситимемо прийняти рішення. Чи вони стануть частиною Євросоюзу, чи залишаться під російським впливом”, цитує слова глави Європарламенту „Газета Виборча”. Також Борелль підкреслив, що Польща має в цьому питанні дуже істотний голос і може бути мостом між ЄС і цими країнами з огляду на її контакти та знання проблем цих теренів.


Борелль підкреслив, що не можна говорити про „нову” та „стару” Європу, бо ці терміни вигадані для того, щоб підкреслити поділ на нашому континенті. „Ми знову стали єдиною Європою, яка повернулася до спільної історії, перерваної в момент, коли половина Європи була захоплена комунізмом”, - сказав Борелль.


Також під час виступу у Сеймі РП Борелль подякував польським політикам за їх зусилля на користь розвитку демократії і майбутнього ЄС.


Як відомо, головою Європарламенту 57-ми річний іспанський соціаліст Хосе Борелль став у липні ц.р., котрий уже в першому голосуванні набрав 388 голосів. Він виграв у кандидата від Польщі Броніслава Геремка та французького комуніста Франціса Вуртца, за котрих проголосували 208 і 51євродепутатів, відповідно.


Нинішній візит Борелля у Польщу є першим після його обрання на посаду.
 
 
 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект