НОВИНИ

03.11.2004 | Українські вибори і роль Заходу
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Газета ЛАУЗІТЦЕР РУНДШАУ з Коттбуса пише:


Уже перед голосуванням було ясно, що головні суперники матимуть приблизно однакову кількість голосів, а отже вірогідність фальсифікацій була особливо високою. Тому спостерігачі від ОБСЄ заздалегідь попередили про загрозу чесним виборам через відсутність єдиних списків виборців. У деяких випадках у списках бракувало мешканців цілих вулиць, натомість з”являлися тисячі так званих ”мертвих душ”. Керівник виборчої кампанії прем”єра Януковича змушений був визнати, що на голосуванні в неділю було зафіксовано 2767 порушень. Тому ОБСЄ справедливо зауважила, що українські вибори не відповідали європейським стандартам демократії. Україна на шляху до демократії зробила крок назад, - переконана ЛАУЗІТЦЕР РУНДШАУ.


Роль Заходу в Україні аналізує берлінська газета ВЕЛЬТ:


Уже зараз з особливою гостротою постає питання, що повинен зробити ЄС, щоб підтримати стабільність і реформи в країні між Доном і Дунаєм, між Ялтою і Чорнобилем. Досі Захід і Німеччина не мали чіткої стратегії відносин з Києвом, особливо з огляду на зближення з Анкарою. З одного боку, Україну міряли за суворими західними стандартами, але з іншого – їй постійно відмовляли: це і незгода на асоціативне членство в ЄС, і на нові форми співпраці з НАТО. Отже, чи варто дивуватися, коли можновладці в Києві тепер дедалі частіше ховаються під пальто Путіна? Можливості впливати на ситуацію були б у Заходу набагато більшими, якби він поширив свою привабливу політику далі на Схід аж до України. Принцип міг би бути такий: ви проводите реформи, а ми надаємо вам перспективу інтеграції, що не обов”язково має завершитися членством у ЄС. Але коли нічого не обіцяєш, то нема чим погрожувати. Запропонований у жовтні Берліном і Брюсселем проект рішення ЄС щодо стабілізації в Україні надійшов із запізненням. Хочеться вірити, що не занадто пізно, - пише ВЕЛЬТ.


ГАННОВЕРШЕ АЛЬҐЕМАЙНЕ ЦАЙТУНГ зазначає:


Багато українців між Києвом та Львовом розчаровані тим, що з Брюсселя надходять дуже слабкі сигнали симпатії. Натомість прихильникам Європи доводиться мати справу з нової залізною завісою ЄС, що відчутно ускладнила традиційні економічні відносини з Польщею. В Україні, а також у Білорусі та Молдові, стає очевидним, які наслідки має розширення Євросоюзу без чіткої концепції відносин з новими сусідами, - нарікає ГАННОВЕРШЕ АЛЬҐЕМАЙНЕ ЦАЙТУНГ.


ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ з Мюнхена теж налаштована скептично:


Саме молоде покоління чекає на сигнали з Брюсселя, Берліна та Вашингтона. Але, здається, що це доля української інтелігенції – вона дивиться на Захід, але не відчуває підтримки. Вони знають: якщо через три тижні переможе Янукович, Європа надовго залишиться для них закритою, - пише ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект