Лідери ЄС на своєму позачерговому Самміті 29 червня дійшли згоди, що Конституційний Договір ЄС офіційно буде підписаний в Римі.
Як відомо, Європейський Парламент виступив з пропозицією підписати текст Конституційного Договору в Мадриді в знак пошани жертвам терористичних атак 11 березня 2004 року.
За традицією, підписання договорів ЄС відбувалося в країнах, які головували в Європейському Союзі підчас іх ухвалення. Конституційний Договір ЄС, був прийнятий 18 червня цього року за головуванням Ірландії і він замінить нині існуючий Римський Договір.
Але, на даний час процес ратифікації повністю заволодів думками лідерів країн ЄС. Під час Самміту відбулася коротка дискусія щодо можливих процедур ратифікації. Згідно дипломатичних джерел, була виказана стурбованість, що затягування ратифікаційного процесу може мати негативний ефект. За прогнозами, процес ратифікації може розтягнутися більш ніж на два з половиною роки.
Люксембурзький Прем’єр Жан-Клод Юнкер оприлюднив свою думку щодо того, що повинні бути встановлені визначені тимчасові рамки. При цьому, ті ж джерела повідомили, що референдуми та ратифікація в парламентах повинна тривати на протязі восьми, або навіть менше місяців.
На Самміті було прийнято рішення, що нідерландське головування повинно розглянути дане питання та винести його на розгляд міністрів закордонних справ в липня.
Враховуючи той факт, що в низці країн існує серйозна опозиція щодо неприйняття Конституційного Договору, вже зараз розробляється ідея утворення спеціальної групи для донесення позитивної думки про документ до мешканців країн ЄС. Планується, що в цю групу можуть увійти, зокрема, колишній Президент Єврокомісії Жак Делор та колишній Канцлер Німеччини Гельмут Коль.
|