НОВИНИ

02.07.2004 | Солана зможе відповісти на "дзвінок від Кіссінджера"
Джерело - EurActiv

Відоме запитання колишнього Державного Секретаря США Генрі Кіссінджера про те, “кому в ЄС потрібно телефонувати, якщо світ буде знаходитися під загрозою”, наблизилося до своєї відповіді після майже трьох десятиріч.

Номінація Хав’єра Солани на посаду міністра закордонних справ ЄС є свідченням не тільки продовження його ролі як координатора зовнішньої політики, а також для встановлення нового місця Європи в міжнародному середовищі. “Європа повинна адаптувати сама себе та продовжувати своє утвердження як гравця на міжнародній арені”, - заявив Солана.

За виключенням можливості нератифікації Конституційного Договору в одній чи декількох країнах, Солана повинен обійняти цю посаду наприкінці 2006 року.

В своїй майбутній ролі як міністра закордонних справ в рамках Ради ЄС, він також буде обіймати посаду Віце-президента Європейської Комісії. Таким чином, буде подолана нині існуюча неузгодженість дій між ним та комісаром, також відповідальним за міжнародні відносини ЄС.

Нині діючий комісар Кріс Паттен поздоровив Солану за його успішну номінацію: “Мені було дуже приємно працювати з ним на протязі останніх 5 років. І я, мабуть, як ніхто інший розумію яку величезну роботу він повинен виконати для розвитку зовнішньої та безпекової політики ЄС”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект