НОВИНИ

31.03.2008 | Україна може вступити в НАТО і без референдуму?
За матеріалами - Української правди, газети "Дело"

Лідер Народного Руху Борис Тарасюк заявляє, що Україна може вступити в НАТО без усенародного референдуму, навіть незважаючи на постанову Верховної Ради, яка передбачає, що відповідне рішення буде ухвалюватися після референдуму.

"Можемо (вступити в НАТО без референдуму). Постанова Верховної Ради, оскільки це не закон, не має обов'язкової юридичної сили. Будь-яка постанова може бути сьогодні ухвалена, а завтра скасована", - заявив він в інтерв'ю газеті "Дело".

"Більш того, на сьогодні навіть немає закону, який регулює проведення референдуму. Чинний закон передбачає ухвалення рішення президією Верховної Ради, а такого органу, відповідно до Конституції, просто не існує", - зазначив Тарасюк.

Депутат від "НУ-НС", екс-міністр закордонних справ також зазначив, що у НАТО "немає вимоги до кандидатів про обов'язкове проведення референдуму".

"І практика проведення консультативних референдумів щодо вступу в Альянс досить небагата. Всього три країни пішли на це – Словаччина, Угорщина і Словенія. В Угорщині і Словенії народ цілковито підтримав курс уряду. І тільки в Словаччині референдум був взагалі оголошений таким, що не відбувся через низьку явку. Але в будь-якому випадку ці референдуми – тільки консультативні. Політична еліта просто цікавиться думкою народу, але сама вирішує, брати його до уваги чи ні", - розповів Тарасюк.

"У нашому випадку за інститут референдуму ховаються еліти, які бояться самі ухвалювати рішення", - запевнив він.

Крім того, Тарасюк позитивно оцінює шанси України на приєднання до ПДЧ з набуття членства в НАТО на Бухарестському самміті 2-4 квітня.

"Скажу вам навіть більше, зараз ситуація більш позитивна, ніж вона була в січні. І, на мій погляд, якщо на самміті і не буде однозначно позитивної відповіді, то так чи інакше рішення буде позитивним з невеликою відстрочкою в часі. Але в будь-якому випадку ми приєднаємося до ПДЧ до кінця цього року", - вважає Тарасюк.

Він також зазначив, що "фактор Росії, звісно, присутній в аргументах країн-членів НАТО – у той же час НАТО підкреслює, що буде ухвалювати рішення самостійно і незалежно від того, що думає з цього приводу Росія".

Водночас, Тарсюк вважає, що приїзд президента США Джорджа Буша до Київа напередодні бухарестського самміту НАТО – це "збіг", який "ніяк не пов'язаний з підтримкою чи непідтримкою України".

"Питання приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) буде однією з головних тем двосторонніх консультацій…Президент США особисто і його адміністрація в цілому багато роблять для того, щоб переконати союзників позитивно відгукнутися на лист лідерів нашої держави", - зазначив у той же час він.

На думку Тарасюка, "з кожним днем звужується коло тих, хто сумнівається в необхідності надання Україні ПДЧ".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект