НОВИНИ

28.03.2008 | Дональд Туск приїхав, але ...запізно?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск відвідує Україну із дводенним візитом. Ці відвідини широко коментує польська преса. Спалахнув цілий виток дискусій на тему: чому Дональд Туск так пізно відвідує Київ?


Опозиція та преса звинувачують новий польський уряд у тому, що він спершу зайнявся налагодженням стосунків із Москвою, а вже потім згадав про Київ. Мовляв, попередній уряд Ярослава Качинського не скупився на підкреслення стратегічного партнерства. На що маршал Сенату Богдан Борусевич зауважив:


 


«Активність попереднього уряду була тільки вербальна, бо ж виявилося, що та команда навіть не підготувала угоду про прикордонний рух».


 


Останніми днями польський президент доклав колосальних зусиль для просування ідеї зближення України з НАТО. Лєх Качинський провів низку зустрічей з лідерами регіону, активно лобіюючи українські справи.


 


Напередодні візиту Дональда Туска до Києва євродепутат Даріуш Росатті наголосив, що Польща може активніше сприяти європейському заангажуванню в економіку України:


 


«Україна все ще сприймається Євросоюзом, як одна з країн так званого «сусідства». А ми повинні зробити Україну абсолютно першою країною зі спеціальним  стратегічним значенням».


 


Тим часом, торговельний обіг між Польщею і Україною потужно набирає обертів і його обсяг - майже 5 млрд. доларів – сьогодні досягнув половини обсягу торгівлі між Польщею та Німеччиною. А минулий рік став рекордним роком польського інвестування в українську економіку – 300 млн. доларів.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект