НОВИНИ

28.03.2008 | Росія вважає розширення НАТО неадекватним до реалій
За матеріалами - ИТАР-ТАСС, Української правди

Керівництво Росії вважає, що розширення НАТО не відповідає реаліям сучасного світу, заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров.


"Наша позиція з питання розширення НАТО така, що ми сприймаємо ці плани як невідповідні реаліям сучасного світу", - заявив він на прес-конференції за підсумками переговорів із головою МЗС Таджикистану Хамрохоном Заріфі.


"Загрози для усіх для нас спільні. Боротися з цими загрозами можна тільки спільно, а не шляхом механічного розширення блоків, які збереглися з часів "холодної війни", і не шляхом освоєння територій на основі блокових підходів інерційних психологічних установок", - підкреслив Лавров.


Говорячи про квітневий самміт НАТО в Бухаресті, у рамках якого пройде також засідання Ради Росія-НАТО, Лавров повідомив, що сторони мають намір розглянути всі ключові питання безпеки в Європі, включаючи питання ПРО і ДЗЗСЄ.


Міністр закордонних справ РФ також сказав, що найкращий спосіб зняти стурбованість Росії щодо ПРО – відмовитися від планів її розгортання в Європі.


"Переговори продовжуються і сьогодні, не хотів би вдаватися в конкретні подробиці, але наша позиція проста. Ми переконані, що найкращим способом зняти усі стурбованості щодо третього позиційного району є відмова від цих планів і перехід на колективні проекти", - заявив він.


"Основні параметри альтернативного варіанту були запропоновані президентом Росії на початку минулого року", - додав Лавров.


Він також нагадав, що сьогодні продовжуються російсько-американські консультації щодо ПРО, але, незважаючи на нові пропозиції американців, США не мають наміру відмовлятися від планів розміщення ПРО в Східній Європі.


"Ми вивчаємо ці пропозиції, але наша принципова позиція залишається незмінною", - підкреслив міністр закордонних справ РФ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект