НОВИНИ

26.03.2008 | Росія заявила про намір переглянути великий Договір з Україною
Джерело - УНІАН

1 квітня, в день візиту американського президента Джорджа Буша до Києва, Держдума має намір переглянути Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією.


Про це повідомив голова думського комітету у справах СНД і зв`язкам зі співвітчизниками Олексій Островський (ЛДПР). За його словами, необхідно або продовжити договір, або внести до нього зміни і доповнення, повідомляють "Экономические известия".


 
Депутат держдуми Костянтин Затулін («Єдина Росія») зізнався, що парламентські слухання за день до саміту НАТО в Бухаресті невипадкові. На саміті буде розглянуто питання про приєднання України до Плану дій по членству (ПДЧ) в Альянсі. «Термін дії договору закінчується в квітні 2009 р. Значить, до 1 жовтня 2008 р. будь-яка зі сторін має право з нього вийти, попередивши про своє рішення іншу сторону», - заявив пан Затулін. Він відзначив, що якщо Україна серйозно збирається вступити в НАТО і її бажання буде підтверджено на саміті в Бухаресті, усередині Росії неминуче посиляться голоси на користь виходу з договору.


Парламентарій від Партії регіонів Тарас Чорновіл вважає, що істотної ревізії договору не буде, тому що в цьому не зацікавлена Росія. «Але нас в черговий раз можуть посунути в питанні військово-технічної кооперації. Російські політики, які хочуть її обмежити, одержать непогані шанси фактично додушити український військово-промисловий комплекс на зовнішніх ринках», - сказав депутат. Він припустив, що на слуханнях в Держдумі обговорять декілька законопроектів, які недавно були прийняті в Україні, зокрема — про визнання держборгом Росії всіх боргів Ощадбанку і ухвалу про достроковий перегляд питання базування Чорноморського флоту Росії.


«Черговий привід розкрутити антиукраїнську карту не повинен дивувати. Спроба прив`язати питання стратегічного вибору України і питання безпеки до невиконання базового договору між Україною і Росією нічого не дасть», - вважає директор Центру світу, конверсії і зовнішньої політики Олександр Сушко (Київ). Він нагадав, що хоча в договорі є пункт про обопільне зобов`язання непідписання угод, направлених проти інтересів однієї із сторін, в ньому немає зобов`язань по збереженню нейтралітету і позаблоковості. Договір також містить взаємні зобов`язання не здійснювати недружніх кроків по відношенню один до одного. «Якби в Україні виникло бажання провести подібні слухання на цю тему, то список недружніх кроків з боку Росії склав би не одну сторінку. Її можна так само звинуватити в порушенні договору. Але це було б неконструктивно», - заявив експерт.


 
Директор Інституту національної стратегії Станіслав Белковський (Москва) також упевнений, що ні до яких реальних політичних наслідків парламентські слухання в Росії не приведуть. «Росія втратила статус регіональної держави, втратила і ключові схеми впливу на Україну. Тому всі риторичні вислови нічого не означають, і російські політики це розуміють», - сказав  політолог.


***Договір про дружбу, співпрацю і партнерство Україна і Росія підписали 31 травня 1997 р. Він є одним з основоположних правових актів у міждержавних відносинах двох країн.



 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект