НОВИНИ

24.03.2008 | Єхануров: "Ми повинні брати участь і в заходах ООН і НАТО"
Джерело - Українська правда

Жодних змін у форматі участі українських миротворців у складі сил KFOR у зв'язку з останніми подіями в Косово не планується.


Про це заявив міністр оборони Юрій Єхануров в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна", відповідаючи на відповідне запитання.


"Ніяких змін не планується. У нас там усе нормально. Щоранку я одержую інформацію про ситуацію в Косово. О 7.45 у мене на столі лежать відповідні доповіді. Ще через годину окрему доповідь робить начальник Генштабу", - сказав він.


"У той же час хотілося б сказати, що події, які відбулися на півночі Косово, є проблемою управління і планування", - додав Єхануров.


На питання про те, чи можлива участь України у нових миротворчих місіях, міністр оборони сказав, що "такі пропозиції не надходили".


"Але ми повинні брати участь і в заходах під егідою ООН, і об'єднаної Європи, і НАТО. І коли ми станемо частиною системи, не виникне питання, бути нам у Європі чи ні. Ми повинні бути там!", - заявив він.


"І якщо, наприклад, ми коли-небудь прийдемо зі своєю електроенергією на Балкани, а там у цьому є величезна потреба, це буде найкраще інвестиційне рішення. Для військових теж знайдеться багато цікавих проектів. Маючи таку авіацію, ми можемо спеціалізуватися на перевезеннях, у тому числі військових", - упевнений Єхануров.


Водночас, говорячи про затверджений цільовий план співробітництва Україна-НАТО на 2008 рік, міністр оборони сказав: "Ми узгодили цей план і будемо його виконувати".


"Наприклад, у п'ятницю на засіданні Ради національної безпеки й оборони йшла розмова про багатонаціональні навчання і допуск іноземних підрозділів на територію України. У цілому українські підрозділи візьмуть участь більш ніж у 30 військових маневрах, 11 із яких пройдуть на території нашої держави. Уперше ми будемо працювати з білорусами і румунами", - зазначив він.


"Якщо ж у Бухаресті Україна одержить пропозицію про приєднання до ПДЧ, ми готові в дуже короткий термін надати нові плани співробітництва. Вони в нас уже давно готові", - підкреслив Єхануров.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект