НОВИНИ

28.10.2004 | Угорська урядова опозиція голосувала проти розбудови професійної армії.
Джерело - Українська служба ВВС

Перехід угорських збройних сил на контрактну основу з 1 листопада поточного року, запропонований урядом у відповідному законопроекті, днями заблокувала в парламенті консервативна опозиція. Праві голосували проти цієї пропозиції, доводячи, що державі вигідно мати систему призову новобранців у військо.Законопроект про професійну армію в Угорщині не отримав підтримки двох третин депутатів Національних Зборів попри те, що оборонне відомство витратило чимало коштів на рекламну кампанію. По всій Угорщині молодих людей закликають з величезних плакатів, рекламних щитів і постерів вступати до контрактного війська. Подібну рекламу можна побачити на телебаченні й у газетах.


Керівник міністерства оборони країни Ференц Югас вже заявив після голосування в парламенті, що збереження строкової служби обернеться для державного бюджету додатковим тягарем. Йдеться про 10 мільярдів форинтів (або 50 млн. дол. США). Саме стільки грошей йде на утримання 19 обласних військових комісаріатів з усім штатом, комунальними послугами, службовими автомобілями тощо. Міністр оборони також додав, що його відомство змушене буде зберегти і стару структуру медичних комісій. Він вважає, що замість цього було б доцільніше витратити 50 мільйонів доларів на покращення службових та побутових умов військових контрактної служби.


Термінову службу в Угорщині введено півтора століття тому. Зазвичай юнаки служили в армії кілька років і лише останнім часом парламент ухвалив поправку, згідно з якою строкова служба у збройних силах Угорщини триває 6 місяців. Ліво-ліберальні політики проголосували за цю поправку з тією умовою, що незабаром армія перетвориться на професійну. Прихильники реформи кажуть, що у цьому випадку військо матиме постійні штати добре підготовлених військових фахівців, які вболіватимуть за свою справу й відповідальніше ставитимуться до служби, ніж солдати-строковики.


Між тим права опозиція вважає, що міністерство оборони може обійтися меншим коштом і витрачати на функціонування військоматів у 50 разів менше, ніж вказує міністерство оборони. Однак представники оборонного відомства кажуть, що ця сума є неповною і що її вистачить на підтримання діяльності хіба якоїсь однієї служби в системі військових комісаріатів країни.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект