НОВИНИ

28.10.2004 | Польські друзі України „винні” світу і Україні
Джерело - ProEUROPA

Провідні польські медіа сьогодні надрукували відкритого листа „До друзів українців”, в якому провідні громадські діячі Польщі та просто громадяни РП висловлюють підтримку українцям на шляху збереження демократичних засад.


”Ми з великою увагою спостерігаємо за драматичним перебігом виборчої кампанії в Україні та свідомі того, наскільки вагомою для українського суспільства є підтримка світової громадської думки.


Ми свідомі того, яку велику вагу для українського суспільства має підтримка світової громадської думки. Отже ми прагнемо запевнити, що ми будемо реагувати на випадки порушень громадянських свобод і демократичних норм в Україні. Ми будемо інформувати про це громадську думку у Польщі та закордоном, домагатися від польських влад відповідних реакцій, апелювати до Ради Європи та Європейського парламенту.


Ми це винні – собі, світу, Україні. Українська демократія потребує нашої солідарності. Будьте впевнені в ній. Не дозволимо згинути надії”, про це йдеться у тексті листа.


Лист підписали понад 500 осіб - це політики, політологи, письменники, журналісти, соціологи, публіцисти, історики, науковці, студенти, підприємці, перекладачі та ін.


Серед них – віце-президент Європарламенту Януш Онишкевич, європарламентар Броніслав Геремек, віце-маршалек Сейму РП Дональд Тук, європарламентар і перший посол РП при Євросоюзі Ян Кулаковський, відомий режисер Анжей Вайда, голова Польсько-Українського форуму Хенрік Вуєц, професор, директор Інституту Центрально-Східної Європи Єжи Клочковський, професор Польської академії наук Єжи Єдлицький, професор, українознавець Влодзімєж Мокрий, історик Гжегош Мотика, оглядач газети Жеч Посполіта” Пьотр Косцинський, заступник головного редактора „Газети Виборча” Хелена Лучива та ін.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект