НОВИНИ

19.03.2008 | В США не дадуть Росії вирішальне слово по Україні
Джерело - Українська правда

Посол США Вільям Тейлор заявляє, що треті країни не мають права на вето у відносинах між Україною та НАТО. Про це він заявив у середу на брифінгу разом із заступником глави секретаріату президента Олександром Чалим.


"Жодна країна за межами НАТО і України не повинна мати право вето", - сказав він, відповідаючи на питання щодо заяв Uенсека альянсу про те, що при вирішенні питання про приєднання України до ПДЧ братиметься до уваги позиція Росії.


"Важливо, щоб Україна мала добрі відносини з Росією і важливо, що НАТО мало гарні відносини з Росією", - водночас зазначив він.


"Україна – суверенна демократична країна. США й інші крани поважають цей суверенітет. США вірить, що Україна, як і всі інші суверенні країни, може самостійно вирішувати свою долю", - зазначив він.


Водночас Тейлор підкреслив, що "Україна виносить свої рішення щодо свого майбутнього, а НАТО, якщо отримає запит від України, буде готувати свою відповідь".


"Рішення подавати такий запит – це не американське, не російське, не європейське рішення. А українське рішення", - додав він.


Водночас Чалий нагадав позицію президента Віктора Ющенко про те, що вибір системи колективної безпеки – це виключне право України.


"Президент неодноразово наголошував на необхідності проведення консультацій, які б зняли занепокоєння, що майбутня інтеграція України може заважити і загрожувати інтересам Росії", - зазначив він.


"Ющенко оголосив, що Україна, інтегруючись в НАТО, готова взяти на себе зобов’язання щодо розташування ядерної зброї чи іноземних баз. Наша позиція дружня. Ми пропонуємо не протистояння, а діалог", - наголосив він.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект