НОВИНИ

19.03.2008 | У Ющенка і у Буша впевнені, що Бухарест стане успіхом для України
Джерело - Українська правда

У секретаріаті президента переконані у позитивній відповіді НАТО на запит української влади щодо приєднання до плану дій щодо членства в Альянсі на Бухарестському самміті 2 – 4 квітня.


 
Про це на спільному брифінгу з послом США Вільямом Тейлером заявив заступник керівника секретаріату президента Олександр Чалий.


"Ми очікуємо, що Україна отримає план дій щодо членства під час роботи цього самміту. Ніяких вагань у нас нема, ми переконані, що є всі підстави для позитивної відповіді", - сказав він.


"Президент Ющенко виходить з того, що сьогодні є всі передумови – і міжнародні, і внутрішні, щоб Україна отримала позитивну відповідь на свій запит щодо ПДЧ на Бухарестському самміті. Ми розглядаємо Бухарест як шанс для України, і жодних інших шансів – ні в часі, ні в просторі – не розглядаємо. Бухарест – це момент істини для відносин України і НАТО", - додав він.


У свою чергу Тейлор заявив, що Вашингтон підтримує бажання України приєднатися до ПДЧ.


"Питання лише в тому, коли це станеться. Президент Буш та інші лідери країн-членів НАТО дуже уважно вивчають запит України щодо ПДЧ. Я впевнений, що зустріч у Бухаресті буде успішною. Це буде успіхом України, це буде успіхом НАТО", - сказав він.


На уточнююче запитання, які саме шанси має Україна на позитивну відповідь щодо ПДЧ у Бухаресті, Тейлор відповів:


"Не будемо оцінювати ці шанси в цифрах, але для України дуже реально отримати позитивну відповідь на свій запит щодо ПДЧ".


"Я думаю, на Бухарестському самміті чітко проявиться, що ПДЧ – це не членство в НАТО. ПДЧ це початок процесу, а наприкінці процесу постане питання членства, і тоді відповідь на це питання дасть український народ на референдумі. І тільки на цьому етапі НАТО буде ухвалювати рішення щодо членства", - додав посол.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект