НОВИНИ

18.03.2008 | Продаж банку в США спричинив ринковий обвал
Джерело - Українська служба ВВС

Повідомлення зі США про продаж крупного американського інвестиційного банку Bear Stearns викликало стрімке падіння індексів на світових фондових ринках.


ринкиІндекс Dow Jones у перші дві хвилини після відкриття біржі впав на 1,5%.Відразу після відкриття торгів у Лондоні індекс FTSE 100 упав на 2,2%. Німецький індекс DAX втратив 1,41% ваpтості. Падіння індексів на азійських біржах було ще більшим: японський Nikkei втратив 3,5% вартості, гонконзький Hang Seng - 5,2%.Паралельно черговий рекорд побили світові ціни на нафту: 112 доларів за барель. Тривало також падіння курсу долара.


"Ринки перебувають у стані цілковитої паніки. За таких обставин не існує такого поняття, як оцінка якогось активу чи поняття його вартості", - зазначив аналітик компанії Dresdner Kleinwort Михаель Клавіттер.


Падіння індексів на світових ринках пов"язують з продажем Bear Stearns, якому довелося покластися на допомогу центрального банку США - Федеральної резервної системи - для забезпечення ліквідності.


Акції Bear Stearns стрімко впали, і JPMorgan Chase заявив, що купує ослаблений банк лише за 236 мільйонів доларів.


Згідно з умовами угоди, Bear Stearns отримає також допомогу Федеральної резервної системи (ФРС) США на суму до 30 млрд. доларів.


На думку оглядачів, таким рішенням ФРС прагне стабілізувати ринок.


"Відчайдушна ситуація на ринку потребує відчайдушних кроків. ФРС робить усе для того, щоб відновити стабільність", - вважає аналітик австралійської компанії Commesec Крейг Девід.Але частина експертів переконані, що надзвичайні заходи американського центробанку не дадуть бажаних результатів через масштабність кредитної кризи.


"Нестабільність у кредитній сфері не зникне. Повторні падіння на ринках показують, наскільки глибокі корені має проблема з ненадійними кредитами. Однією купівлею інвестиційного банку ту проблему не вирішити", - каже аналітик японської компанії Shinko Securities Атсухі Охара.


Інший аналітик, Роджер Керслі з компанії Investec, каже, що кредитний ринок чекають непрості часи: "Літо буде дуже складним. В короткотемріновій перспективі центральні банки робитимуть усе від них залежне, щоби повернути довіру до долара і до фінансової системи в цілому."


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект