НОВИНИ

17.03.2008 | Візит президента Буша – підтримка зближення з НАТО
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Перед саммітом НАТО в Бухаресті, що розпочнеться 2 квітня, президент США Джордж Буш планує здійснити невелику подорож на підтримку демократії в Центральній Європі. Він має відвідати Хорватію та Україну.


Обидві країни є на різних стадіях зближення з НАТО. Хорватія – на завершальному, а Україна намагається здолати першу сходинку – отримати План дій щодо членства (ПДЧ). Про майбутній візит кореспондент "Радіо Свобода" розмовляла з директором Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександром Сушком.
 
Р. С.: Чого може очікувати Україна від цього візиту?



О. С.: Насамперед політичної підтримки напередодні Бухарестського саміту НАТО у справі надання Україні плану дій з набуття членства. Невипадково дата візиту визначена за день до відкриття самого саміту. Зрозуміло, що є ще доволі широкий перелік двосторонніх питань. Взагалі, цей візит є знаковий, бо за вісім років своєї каденції Джордж Буш вперше здійснює візит до України. Для порівняння: за вісім років Білл Клинтон тричі відвідував Україну. Так що тут багато і символічних, і практичних чинників, які є важливими.


Р.С.: Багато оглядачів зараз говорить про те, що це дещо запізнілий візит, який уже мав відбутися двічі і який би підтримав помаранчеві сили. Ми знаємо про те, що стосунки у помаранчевій коаліції зараз не найкращі. Чи цей візит зможе якимось чином допомогти стабілізувати ці стосунки?


О. С.: Зараз вони не найкращі, вони, можна сказати, погані, нервові. Але раніше їх не було зовсім. Тобто коаліції як такої не було. І справді, візит 2006 року в червні не відбувся через те, що анонсоване створення такої коаліції не відбулося. І, безумовно, це політична підтримка і певний стимул до єдності демократичних сил, тому що таким чином американська адміністрація демонструє, сигналізує, що підтримка з боку США Україні залежить, в тому числі, від здатності демократичних сил консолідуватися і здійснювати ті реформи, які вони обіцяли виборцям.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 440. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект