НОВИНИ

14.03.2008 | Буш пересварить НАТО через Україну?
За матеріалами - Української правди

Президент США Джордж Буш своїм майбутнім візитом в Україну загострив суперечки в НАТО про приєднання України до ПДЧ.


Про це пише впливова британська газета "Financial Times" у статті за п'ятницю, переклад якої наводить Инопресса.ру.


"Президент США Джордж Буш висловив намір відвідати Україну перед квітневим саммітом глав держав, що входять у НАТО, в Бухаресті. Таким чином, він збільшив розпал пристрастей в суперечці всередині альянсу про те, наскільки швидко ця колишня радянська республіка повинна почати підготовку до вступу в організацію", - відзначає видання.


З посиланням на західних дипломатів газета відзначає, що США активно виступають за те, щоб Україна і Грузія могли приєднатися до плану дій з підготовки до членства в НАТО на самміті, що пройде через три тижні.


Проте, додають вони, Німеччина, Франція, Греція, Італія, Норвегія й Іспанія виступають проти такого кроку, що є важливою віхою на шляху до вступу в Північноатлантичний альянс. Існують значні розбіжності в оцінці того, як подібне рішення позначиться на відносинах НАТО з Росією.


Видання відзначає, що США уникають виносити ці суперечки із союзниками на публіку.


"Незважаючи на те, що в ході зустрічі представників НАТО на минулому тижні спливли розбіжності по Україні і Грузії, існувала угода про те, щоб тримати їх у таємниці", – розповів один із західних дипломатів.


Розширення НАТО на схід ряд чиновників з адміністрації Буша сприймає як важливе питання "спадщини", вони ж заявляють, що опір Росії не повинен заважати альянсові проводити свою лінію, йдеться у статті.


Водночас видання відзначає, що Великобританія зайняла в суперечці проміжну позицію. "Лондон вважає, що Україна і Грузія повинні приєднатися до плану з підготовки до членства в НАТО, однак самміт у Бухаресті британці вважають невідповідним для цього місцем", - пише газета.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект