НОВИНИ

13.03.2008 | В Києві пройшла перша Українська школа європейської інтеграції
Джерело - Європейський простір

35 активістів громадських організацій з усієї України пройшли поглиблене навчання з європейської інтеграції у рамках першої Української школи європейської інтеграції, що відбулась у м. Київ 6 – 9 березня ц.р. Учасниками Школи стали представники регіональних громадських організацій з різних регіонів України, центрів європейської інформації, освітніх установ та регіональних ЗМІ, що здійснюють активну інформаційно-просвітницьку діяльність у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.


Загальна мета Української школи європейської інтеграції: підвищення спроможності інститутів громадянського суспільства впливати на процеси європейської та євроатлантичної інтеграції України через поглиблення теоретичних знань та розвиток практичних навичок. Завданням першої Школи була якісна підготовка лідерів місцевих організацій громадянського суспільства до здійснення більш ефективної інформаційно-просвітницької діяльності у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.


Школа тривала чотири повних робочих дні. Програма першого дня Школи включала питання теорії європейської інтеграції та розвитку спільних політик Європейського Союзу. Зокрема, учасники з’ясували, як європейська інтеграція сприяє тому, що у Європі товари можуть коштувати стільки же або навіть дешевше, ніж в Україні (при неспівставних рівнях зарплат); а також які ключові завдання стоять перед Україною на шляху до членства у ЄС.


Другий день був присвячений Організації Північноатлантичного договору. Зокрема, учасники Школи спробували відповісти на питання, що таке НАТО, чому вона виникла, чому не розпалася після Холодної війни, чому бомбила Югославію і яку користь ми уже маємо від співпраці з цією організацією.


Третій день Школи включав питання виконання Україною обов’язків, що випливають з членства України у Раді Європи, адаптації законодавства України до законодавства ЄС, обговоренню актуальних завдань європейської та євроатлантичної інтеграції України, зокрема ролі громадянського суспільства. Учасники Школи прийшли до висновку, що громадянське суспільство має бути активним учасником європейської та євроатлантичної інтеграції України, що це не справа виключно політиків та чиновників.


Останній, четвертий день школи був присвячений тренінгу з проведення громадських інформаційно-просвітницьких кампаній. У ході тренінгу учасники визначили наступні головні проблеми, на вирішення яких має бути спрямована їх діяльність: брак інформації, поширеність стереотипів, апатія та споживацьке ставлення значної частини громадян до європейської інтеграції України. Значна увага була приділена визначенню потреб цільових груп, на які мають бути спрямовані заходи громадських організацій.


Методологія Школи була побудована на проблемно-орієнтованому навчанні, використанні активних методів викладання та навчанні "рівний-рівному". Відбір учасників та тренерів / лекторів відбувався на конкурсній основі.


У роботі Школи взяли участь Посол, Голова Представництва Європейської Комісії в Україні Ієн Боуг, заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв, народний депутат України Микола Катеринчук (який запропонував провести подібну Школу для усіх народних депутатів України), директор Бюро інформації Ради Європи в Україні Олександр Павліченко, радник Управління комітету європейської інтеграції Республіки Польща Анджей Грась, віце-президент Національної академії державного управління Анатолій Чемерис, представники Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства оборони України.


Організаторами Школи виступили ВГО "Українська асоціація європейських студій" та Європейська програма Міжнародного фонду "Відродження", за організаційної підтримки Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ) та за інформаційної підтримки Представництва Європейської комісії в Україні, Бюро інформації Ради Європи в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект