НОВИНИ

12.03.2008 | Аналітики: Після відставки Феллона зросла ймовірність атаки на Іран
За матеріалами - Korespondent.net

Незважаючи на заяви міністра оборони США Роберта Гейтса, згідно яким відставка Вільяма Феллона не була пов'язана з тим, що він не підтримував план військового удару по Ірану.Аналітики: Після відставки Феллона зросла ймовірність атаки на Іран
Зараз, багато хто з аналітиків пишуть про наближення "години ікс", коли американська армія атакує Іран.

Адмірал Вільям Феллон займав посаду начальника Centcom протягом одного року - з березня 2007-го року. У його підпорядкуванні перебували збройні сили армії США, що діють в Іраку й Афганістані. Феллон неодноразово виступав із заявами про недоцільність воєнної операції проти Ірану. Минулого тижня  в журналі Esquіre була опублікована стаття, у якій адмірал Феллон називався "єдиним противником" атаки на Іран, метою якої була б зупинка ядерної програми Ісламської республіки.


Коментуючи відставку Феллона, військові аналітики у Вашингтоні говорять про те, що ймовірність швидкого початку активних бойових дій проти режиму аятолл значно зросла, тому що Вільям Феллон був реальним стримуючим фактором для початку війни.


За версією Пентагона, озвученої вчора, 11 березня, Робертом Гейтсом, адмірал Феллон подав прохання про відставку за власним бажанням, і його прохання було задоволено. Гейтс сказав, що відставка адмірала була "правильним кроком". Але не став роз'яснювати, чому відхід Феллона з поста начальника Centcom у цей час відповідає інтересам США. Міністр оборони назвав "смішними" припущення журналістів про те, що відставка Феллона означає готовність Вашингтона почати війну проти Ірану.


63-річний адмірал Вільям Джозеф Феллон був першим флотським офіцером, що зайняв пост начальника Центрального командування. Після його відставки виконувати обов'язки начальника Centcom буде його перший заступник генерал-лейтенант Мартін Демпсі, який приступає до роботи на цій посаді з 31 березня 2008 року. Новий начальник Centcom буде призначений пізніше, він повинен бути затверджений Сенатом США.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект