НОВИНИ

12.03.2008 | Кремль торгується з Тбілісі і Кишиневом за НАТО
Джерело - Українська служба ВВС

Росія застерегла, що Грузія може втратити самопроголошені регіони Абхазію та Південну Осетію, як тільки з’являться конкретні пропозиції Тбілісі від НАТО приєднатись до Альянсу.



В інтерв’ю агенції "Рейтерз" російський посол до НАТО Дмітрій Рогозін сказав, що розпочнеться процес, як він висловився, відокремлення для регіонів, які підтримує Росія, як тільки Грузія отримає позитивний сигнал від Вашингтона приєднатись до НАТО.


Москва проти приєднання Грузії, оскільки вона твердить, що такий крок загрожує її власним політичним та економічним інтересам.


 






У січні Воронін відвідав Москву


 


Водночас, президент Молдови Владімір Воронін заявив, що Москва готова гарантувати повернення Придністровської республіки Кишиневу в обмін на відмову інтегруватися у НАТО. У інтерв’ю газеті "Комерсант" пан Воронін заявив, що розраховує на швидке полагодження цього питання.


Кишинев обіцяє залишити ПМР широку автономію в межах спільної держави, а в обмін за це Молдова проголосить статус постійного нейтралітету.


Україна реагує із занепокоєнням


 
Україна стурбована діями Росії щодо територіальної цілісності країн учасниць СНД.


МЗС України повідомляє, що ще 7 березня 2008 року Виконавчий комітет СНД поінформував держави-учасниці Співдружності про рішення Російської Федерації не вважати себе пов’язаною положеннями Рішення „Про заходи у врегулюванні конфліктів в Абхазії, Грузія”, підписаного 19 січня 1996 року главами десяти держав-учасниць СНД та підтвердженого Заявою Ради глав держав СНД від 19 вересня 2003 року.


МЗС України висловлює серйозну стурбованість фактом виходу РФ зі згаданого Рішення, яке, зокрема, зобов’язує не підтримувати сепаратистські режими, а також офіційні контакти з їх представниками.


На думку офіційного Києва, такий крок, безперечно, не сприятиме подальшому врегулюванню конфлікту в Абхазії і спрямований на руйнування єдиного існуючого механізму забезпечення стабільності в регіоні.


МЗС зазначає, що цей крок також негативно позначиться на перспективах СНД, співпраці між її державами-учасницями, врегулюванні „заморожених” конфліктів на пострадянському просторі та європейському континенті в цілому.


Раніше, офіційний Київ висловлював занепокоєння територіальними претенезіями Росії щодо Криму та територіальних вод на російсько-українському кордоні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект