НОВИНИ

11.03.2008 | Росія готова обміняти Придністров`я на відмову Молдови від ГУАМ і НАТО
Джерело - УНІАН

Як повідомив в інтерв`ю "Комерсантові" президент Молдови Володимир Воронін, відповідні документи можуть бути підписані найближчими роками.


 

Володимир Воронін

Скоро повинен настати той день, коли питання вирішиться – вважає Володимир Воронін. За його словами, відносини Молдови і Росії останнім часом значно поліпшилися, і незабаром сторони підготують пакет документів про врегулювання.

Як заявляє Воронін, ніяких секретних переговорів між Москвою і Кишиневом не ведеться – все буде відкрито. В основу угоди ляже молдавський закон про статус Придністров`я, за яким невизнана республіка увійде до складу Молдови і одержить статус автономії.

Також в документі буде зафіксований нейтральний статус самої Молдови – це перш за все означає, що Кишинів зобов`язується в обмін на Придністров`я відмовитися від планів вступу в НАТО.

Крім того, Воронін не виключив, що Молдавія також вийде з ГУАМ – за словами президента, ця організація, куди також входять Грузія, Україна і Азербайджан, перестала приносити Молдавії користь. Нарешті, нейтральний статус Молдавії, який планується зафіксувати в угоді, передбачає також виведення російських миротворців з території Придністров`я.

Дата підписання декларації поки невідома – проект знаходиться у стадії підготовки.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект