НОВИНИ

07.03.2008 | Скептичні настрої в НАТО щодо України
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"



Переговори в Брюсселі показали, що в НАТО немає єдиної позиції щодо України та Грузії, яка теж прагне приєднатися до Альянсу. Східноєвропейські країни, передусім Польща, Румунія і країни Балтії, підтримують надання Україні перспективи членства. Тобто запрошення до так званого «ПДЧ». Не проти України в НАТО і Великобританія.


 


Але чимало серед загалом 26 країн-членів налаштовані скептично, про що відкрито заявив перед початком консультацій у Брюсселі міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер-Штайнмаєр.


 


Ось як пояснюють причини такого ставлення берлінські політики та експерти.


 


Член групи німецько-українських зв’язків у Бундестазі Бербель Кофлер вважає недоцільним заганяти країну до Північноатлантичного альянсу, коли ще триває внутрішньополітична дискусія в самій Україні:


 


 «Є речі, які, напевно, слід спочатку обговорити всередині України. А саме – чи на користь Україні дуже швидкий вступ?»


 


Також, на переконання депутата Бундестагу Бербель Кофлер, для надійної перспективи для членства в НАТО є важливим, щоб Україна вела діалог на цю важливу тему зі своїм північним сусідом Росією.


 


Як у Берліні, так і у Вашингтоні обмірковують, коли був би найкращий момент для приєднання України до плану дій, - каже експерт з питань Східної Європи Райнер Лінднер. На разі, на його думку, несприятливим фактором є мала поінформованість населення про альянс.


 


«Якщо в Бухаресті MAP не буде підписано, то Києву, поза сумнівом, буде надіслано сильний сигнал, що існує великий інтерес в майбутньому приєднанні, але що цей рік слід використати для того, щоб сильніше залучити до цього шляху населення країни. »


 


За словами Лінднера, у держбюджеті України вже два роки існує стаття на інформаційну кампанію щодо НАТО, але вона досі не фінансувалась.


 



Глава МЗС  Люксембургу Жан Ассельборн закликав не поспішати з прийняттям України до НАТО, зважаючи на критичну позицію Росії. На тлі напружених відносин Заходу з Москвою Ассельборн пропонує зважати на позицію інших країн, а не лише членів НАТО. Скептично налаштовані також Франція, Нідерланди й Бельгія. Сполучені Штати, які раніше активно підтримували Україна на шляху до НАТО, у Брюсселі вели себе стримано. «Якщо країни готові до вступу, двері мають бути відчинені», - сказала держсекретар Кондоліза Райс.


 


За підсумками переговорів генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер сказав, що рішення про нову хвилю розширення альянсу не ухвалено, але він очікує його на саміті в Бухаресті. На думку оглядачів, найкращі шанси отримати запрошення в НАТО мають Хорватія та Албанія, і можливо, Македонія. Що ж до України та Грузії, то генсек Схеффер повторив слова Кондолізи Райс про «відчинені двері». Він не назвав Росію, але сказав, що рішення про вступ нових членів ухвалюють члени НАТО, і більше ніхто.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект