НОВИНИ

07.03.2008 | Схеффер: в НАТО немає втоми щодо розширення
Джерело - Українська служба ВВС

Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер сказав, що в Брюсселі на зустрічі міністрів закордонних справ країн членів відбулась перша формальна дискусія щодо надання Україні на квітневому самміті плану дій щодо членства.














Схефер

Жодних рішень наразі не ухвалили, дискусія триватиме до квітня.


Міністри також обговорювали запрошення до членства трьох балканських країн - Хорватії, Албанії та Македонії.


Рішення повинні узгодити усі 26 членів організації перед тим, як його офіційно оголосять наступного місяця на самміті в румунській столиці Бухаресті.




Після зустрічі у Брюсселі Генсек НАТО Яаап де Хооп Схефер, заявив, що жодного рішення прийнято не було, але він почувається досить впевнено, що на самміті НАТО у Бухаресті зможе оголосити про подальше розширення блоку:


«Щодо настрою дискусії про розширення - гадаю, можна визначити, що в НАТО немає втоми щодо розширення. Я сподіваюся, - але можу лише сказати, що сподіваюся - аби не суперечити собі самому, що на час самміту ми зможемо сказати, що натовська родина знову збільшується».


Втім міністр закордонних справ Греції Дора Бакояні сказала, що її країна не підтримає членство Македонії у НАТО через нерозв’язану суперечку щодо назви балканської держави.


Впродовж десятиліття Об’єднані Нації намагались знайти вирішення проблеми, аби заспокоїти греків, які бояться, що колишня югославська республіка має територіальні претензії щодо грецької провінції під такою ж назвою.


Кореспондент Бі-Бі-Сі у Брюселі Оана Лунгеску каже, що за менш ніж чотири тижні до Бухарестського саміту Хорватія, Албанія та Македонія здобули широку підтримку усередині альянсу.


Всіх трьох підтримує Вашингтон, і, як кажуть дипломати НАТО, ці країни вже прискорили політичні та військові реформи.


Заявки України та Грузії на долучення до плану дій з метою подальшого їхнього членства в альянсі викликають ще більше розбіжностей.


У той час, як колишні комуністичні країни надають їм підтримку, інші члени НАТО прагнуть надіслати позитивний сигнал тим двом пострадянським республікам у такий спосіб, щоби не погіршити відносини з Росією, які і без того перебувають у найнижчий точці від часів Холодної війни.


НАТО готується запропонувати тісніші взаємини з іншими балканськими країнами включно з Сербією, попри спалах антизахідних настроїв у тій країні після проголошення незалежності Косова.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект