НОВИНИ

07.03.2008 | У НАТО продовжать дискусію по Україні та Грузії - Схеффер
Джерело - УНІАН, Українська правда

Країни-члени НАТО продовжать дискусію щодо приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО до саміту в Бухаресті, який відбудеться на початку квітня.


Про це заявив у четвер на прес-конференції після завершення засідання Північноатлантичної Ради на рівні міністрів закордонних справ Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер, повідомляє УНІАН.


"Дискусія з цього питання буде продовжена", - сказав він.


Генсек Альянсу зазначив, що двері НАТО залишаються відкритими для нових членів, і лише країни-члени Альянсу прийматимуть рішення щодо того, "хто увійде у ці двері".


За словами Схеффера, країни-члени визнають прагнення і України, і Грузії приєднатися до ПДЧ, і високо цінують співпрацю з цими країнами в рамках Інтенсифікованого партнерства.


Генсека НАТО наголосив, що у четвер не було ухвалено жодного рішення, і не могло бути ухвалено жодного рішення, оскільки ухвалення такого роду рішень належить до компетенції глав держав.


Водночас, Вільнюс висловлюється за продовження політики "відкритих дверей", яку проводить НАТО, повідомили в четвер "Інтерфаксу" у департаменті інформації й преси МЗС Литви з посиланням на виступ секретаря відомства Жигімантаса Павіліоніса на конференції фонду Конрада Аденауера в Берліні.


"Представник Литви висловив тверду підтримку ухваленню на самміті НАТО в Бухаресті рішення про запрошення стати членами альянсу Албанії, Хорватії і Македонії", - зазначили в МЗС.


Крім того, Павіліоніс висловився за те, щоб на самміті в Бухаресті почалося здійснення плану дії членства в альянсі України і Грузії.


"План дії членства корисний усім. Думаємо, що він надасть Україні і Грузії необхідні знаряддя для закінчення розпочатих ними реформ, з'являться нові можливості для надання їм необхідної допомоги", - сказав секретар МЗС Литви.


На конференції фонду Конрада Аденауера в Берліні обговорювалися перспективи розширення НАТО і підготовка до призначеного на початок квітня самміту в Бухаресті.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект