НОВИНИ

07.03.2008 | НАТО причиняє двері перед Україною через Росію?
За матеріалами - Української правди

Держави-члени НАТО висловили скептичне ставлення до надій України і Грузії вступити в блок, оскільки це може лише погіршити відносини Альянсу з Росією.


Міністри закордонних справ країн-членів Альянсу також оцінили готовність Хорватії, Албанії і Македонії до вступу в НАТО, повідомляє Ліга.


Дипломати найбільше високо оцінюють шанси Хорватії отримати запрошення на вступ до блоку на самміті НАТО у квітні. Цей крок оцінюється як можливість привнести стабільність у регіон, збурений одностороннім проголошенням незалежності краєм Косово в лютому, - передає "Reuters".


Максимум на що варто розраховувати Тбілісі і Києву - це одержання дозвіл на реалізацію План дій щодо членства в НАТО, що є лише підготовчим етапом до вступу країн в Альянс.


Хоча деякі з європейських держав сумніваються в доцільності ухвалення навіть такого рішення.


"Не приховаю свого скептичного ставлення до даної проблеми, однак сьогодні ми постараємося все спокійно обговорити", - зазначив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер.


"У Росії змінився президент, і, я думаю, що ЄС хоче будувати відносини з Росією на іншій основі... Ми повинні враховувати не тільки інтереси країн НАТО, але й інших держав", - зазначив глава МЗС Люксембургу Жан Асельборн.


Навіть США, які раніше завзято підтримували вступ України і Грузії в НАТО, висловили досить обережну оцінку їхніх перспектив напередодні самміту в Брюсселю.


"США дотримувались позиції, відповідно до якої для країн, готових до вступу в НАТО, мають бути завжди відкриті двері. Ми не відмовляємося від подібних поглядів. Але вважаємо, що нам варто обговорити наявну ситуацію", - зазначила держсекретар США Кондоліза Райс.


Міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд повідомив, що "рука дружньої допомоги як і раніше простягнена" до України і Грузії, хоча і відмовився коментувати їхні перспективи.


Нагадаємо, у Брюсселі у четвер відкрилося засідання Ради НАТО на рівні голів МЗС 26 країн-членів альянсу. Його основними темами обговорення будуть перспективи розширення Альянсу, місії в Афганістану і Косово, а також плани розміщення елементів протиракетної оборони (ПРО) США в Чехії і Польщі.


Напередодні офіційний представник НАТО Джеймс Апатурай повідомив, що питання про прийняття в Альянс нових членів, крім обговорення готовності до цього Албанії, Хорватії і колишньої югославської республіки Македонія, включатиме свавлення до можливого вступу в НАТО України і Грузії - і йтиметься про те, "як міністри бачать це, і яку відповідь вони мають намір дати".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект