НОВИНИ

06.03.2008 | У квітні на самміті НАТО не розглядатиметься заявка України про приєднання до ПДЧ
Джерело - Інтерфакс-Україна, Korespondent.net

Заступник помічника Генсека НАТО, спецпредставник Генсека НАТО по Кавказу й Середній Азії Роберт Сіммонс заявив, що на наступному самміті Альянсу в Бухаресті не буде прийматися рішення про питання приєднання України до Плану дій щодо вступу в НАТО.


У квітні на саміті НАТО не розглядатиметься заявка України про приєднання до ПДЧ
Про це він розповів вчора на прес-конференції.


Стосовно перспектив вступу в НАТО України, Сіммонс сказав, що Альянс отримав листа, підписаного Президентом, прем'єр-міністром і главою парламенту України, з проханням надати їм План дій про приєднання в НАТО.


Він підкреслив, що в Північноатлантичному Альянсі цінують бажання України зблизиться з ним, однак поки немає консенсусу відносно  рішення про надання такого плану Києву.


"У Бухаресті це питання не буде стояти", - зазначив Сіммонс.


Нагадаємо, 15 січня Президент Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та голова Верховної Ради Арсеній Яценюк звернулися із листом до генерального секретаря НАТО про бажання України приєднатися до Плану дій щодо набуття членства в Північноатлантичному альянсі під час квітневого самміту НАТО у Бухаресті (Румунія). Бухарестський самміт НАТО має відбутися у квітні 2008 р.


14 лютого  профільний комітет сенату США з закордонних справ одноголосно затвердив резолюцію про підтримку швидкого приєднання Грузії і України до Плану дій з членства в НАТО.


Як повідомлялося, 19 лютого, Держсекретар Франції у європейських справах Жан-П’єр Жуе заявив, що Франція не підтримає на квітневому самміті НАТО у Бухаресті заявку України на приєднання до Плану дій із набуття членства в Альянсі. Він зазначив, що вважає намір Києва приєднатися до ПДЧ передчасним. Нагадаємо, з вимогою ухвалити постанову щодо порядку вступу України до НАТО і з вимогою про відклик підпису Яценюка з листа трьох, Партія регіонів вже місяць блокує роботу парламенту.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект