НОВИНИ

04.03.2008 | Преса про «примарну» стабільність у Росії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Чи можна вважати вибори в Росії демократичними та яким президентом буде Дмитро Медведєв – такі центральні питання, які порушує в понеділок європейська преса. «У росіян не було вибору», - із таким заголовком вийшла сьогодні німецька Frankfurter Rundschau. Газета критикує утиски опозиційних кандидатів та підтримку в мас-медіа лише Медведєва. Швейцарська Tages-Anzeiger з Цюріха вважає, що вибори продемонстрували слабкість російської влади. Стабільність, про яку постійно говорить Путін, газета називає «примарною». Адже Путін та його команда навіть виявилися не в змозі перемогти в чесній конкурентній боротьбі. Найтиражніша загальнонаціональна газета Німеччини Süddeutsche Zeitung з Мюнхена вважає ірраціональними сподівання на ліберальну політику нового президента. Навіть якщо Медведєв піде на боротьбу з корупцією та інші ліберальні кроки в політиці та економіці, він заробить небезпечних ворогів.


 


Знайти позитивні оцінки російських виборів у західній пресі не просто, але можливо. Датська Information вважає Медведєва більш симпатичним, ніж його попередника Путіна. На її думку, Медведєв спочатку буде в руках старого президента і його клану, але відносно швидко претендуватиме на ухвалення незалежних рішень. Італійська Corriere della Sera з Мілана називає зміну влади в Кремлі «не лише фарсом, а й надією.» Газета радить Європі й Америці придивитися до планів Путіна й Медведєва.


 


Іще далі йде в своїх оцінках східнонімецька Leipziger Zeitung. Видання звертає увагу на те, що якою б недемократичною не була російська влада, вона спирається на широкі верстви населення. Росіяни цінують порядок вище, ніж політичну свободу, так пояснює цю підтримку Leipziger Zeitung. Газета вважає, що нова сила Москви загрожує міжнародній стабільності менше, ніж слабкість часів Єльцина, яку вдалося здолати. 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект