НОВИНИ

29.02.2008 | У ЄС сперечаються про реформування енергетичного ринку
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У ЄС розгорнулася суперечка про те, як пожвавити конкуренцію на енергетичному ринку і знизити ціни на електрику і газ для населення. Єврокомісія пропонує радикальний шлях: відібрати в енергоконцернів мережі.


 Тему реформування енергетичного ринку винесли на обговорення засідання міністрів енергетики країн ЄС, яка відбувається в Брюсселі. Єврокомісія хоче примусити енергетичні концерни або продати газопроводи й енергомережі, або передати їх в управління незалежним компаніям. Таким чином, виробники електроенергії або постачальники газу не матимуть вирішального впливу на ціноутворення.

 


Брюссель вже змусив енергоконцерни, які поки залишаються власниками мереж, відкрити доступ до них конкурентам. Утім, єврокомісар з питань захисту прав споживачів Магдалена Кунєва в інтерв’ю «Німецькій хвилі» назвала ці заходи недостатніми. «Ми були переконані, що вільний, конкурентний ринок завжди пропонуватиме споживачам найкращі ціни. Однак це не зовсім так. У споживача так і не з'явилося справжніх цінових альтернатив», - визнала Кунєва.Останні пропозиції Єврокомісії здалися урядам багатьох країн надто радикальними. Так, Німеччина й Франція пропонують, передавши мережі в оперативне управління нейтральним компаніям, залишити за енергетичними концернами можливість впливу на інвестиційну політику у розвитку мереж. Німецькі оглядачі критикують уряд у Берліні за «лобіювання інтересів концернів».Тим часом лобіювання може виявитися даремним. У пресі з’явилися повідомлення, що німецький концерн E.ON планує добровільно продати свої мережі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект