НОВИНИ

28.02.2008 | Ющенко: Україна прагне мати статус асоційованого члена ЄС
За матеріалами - УНІАН, Korespondent.net

Сьогодні у Києві Віктор Ющенко відкрив міжнародний форум Європа – Україна. Виступаючи на відкритті форуму, Президент заявив, що Україна хотіла б отримати статус асоційованого члена Європейського Союзу.

Ющенко: Україна прагне мати статус асоційованого члена ЄС
«Нас найбільше влаштовує статус асоційованого члена», - сказав Президент України.


За його словами, у новій поглибленій угоді між Україною та ЄС Україна хотіла б бачити дві базові речі – політичну асоціацію і економічну інтеграцію.


Ющенко нагадав, що декілька тижнів тому Україна висунула таку ідею, яка сьогодні розглядається країнами – членами ЄС як на політичному, так і на експертному рівні. «Сподіваюся, що до вересневого саміту Україна-ЄС ми знайдемо те змістовне формулювання, яке буде відповідати українським прагненням», - додав Президент.


Крім того під час свого виступу на відкритті форуму Президент заявив, що позитивно оцінює показник рівня безробіття в Україні.


За його словами, сьогодні Україна має найменший рівень безробіття з показником 2,2%. Президент наголосив, що таким чином в Україні зареєстровано 630 тисяч безробітних. При цьому за словами глави держави, щорічно Україна створює 1,2 млн. робочих місць.


Ющенко зауважив, що позитивна ситуація на ринку праці є наслідком поліпшення економічної ситуації в країні в цілому.

Разом з тим Президент наголосив, що дискусії у Верховній Раді щодо НАТО є спробою змінити комбінацію влади.

«Те, що проводиться сьогодні під егідою певних політичних партій, безумовно, є спробою змінити комбінацію влади, змінити стосунки, в тому числі в парламенті, в тому числі в рамках коаліції. Це не є дискусія про НАТО, це є дискусія про владу», - заявив Ющенко.

Президент наголосив, що Україну в НАТО ще ніхто не запрошує. В зв’язку з цим він не бачить доцільності у проведенні референдуму з питань вступу України в НАТО.

«Чому проводити в Україні референдум з питанню, якого не існує», - сказав Президент, додавши, що «з таким успіхом можна проводити референдум з питання: чи є життя на Марсі».

На переконання Ющенка, дискусію з питання щодо можливого вступу України в НАТО треба проводити співмірно і не політизувати її.

Міжнародний форум Європа – Україна  організований за сприяння Інституту Східноєвропейських досліджень і Національного інституту стратегічних досліджень.

За словами заступника глави Секретаріату Президента Чалого, на форумі будуть обговорюватися роль і місце України в Об'єднаній Європі, а також перспективи її європейської інтеграції.

Також, на думку Чалого, результати форуму "будуть покладені в процес завершення посиленої угоди Україна- ЄС, а також будуть сприяти конструктивній роботі в переговорному процесі про створення зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект