НОВИНИ

28.02.2008 | Бжезінський бачить в Україні повальну корупцію
За матеріалами - Української правди

Розвиток України гальмують корупція і втручання влади у ринкові процеси.

Про це мовиться в доповіді "Україна: оцінка 16 років незалежності", яку в четвер в Києві має представити відомий американський політолог Збігнєв Бжезінський.

"Країна потерпає від повальної корупції, держава надто часто намагалася втручатися у ринкові процеси. Україна не змогла посилити свою енергетичну безпеку", – наголошує Бжезінський.

Водночас західні політологи вважають, що українці можуть пишатися тим, чого вони досягли за останні півтора десятиліття. На відміну від Росії, в Україні не можна передбачити, хто саме виграє вибори, а в мас-медіа панує плюралізм.

Значним досягненням є запровадження стабільної грошової одиниці, передає Радіо "Свобода".

"Українці подолали економічний занепад 90 років, створили засади ринкової економіки. Вони розбудували свою країну як незалежну державу, яку визнають за кордоном, і розвинули сильні відносини з ЄС, НАТО і США", - зазначив Бжезінський.

Також Бжезінський вважає, що США повинні відновити активні відносини з Києвом на найвищому рівні, розширити програму навчальних обмінів, а в галузі економіки – обміркувати перспективи угоди про вільну торгівлю з Україною.

Така ж угода вже на порядку денному у відносинах із Євросоюзом.

"ЄС має розширити можливості для подорожей українців, швидко закінчити переговори про посилену угоду ЄС – Україна і думати про спосіб, як подати сигнал про перспективу членства для України, щоб заохотити українців прискорити політичні та економічні реформи", - вважає він.

ЄС також міг би надати Україні технічну допомогу в енергетичній сфері, підтримати прямі угоди на поставки газу з Середньої Азії, вважає він.

Аналіз, проведений експертами, підготували на замовлення Партнерського комітету США – ЄС із питань України, співголовою якого є доктор Бжезінський.

Раніше цей аналіз презентували у Вашингтоні в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект