НОВИНИ

28.02.2008 | Уряд Афганістану контролює лише 30% території країни
За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru, Радио Свобода

Уряд президента Хаміда Карзая контролює лише третину території Афганістану, говориться в оприлюдненій в середу, 27 лютого, доповіді, підготовленій спецслужбами США, повідомляє AP.


Про це заявив високопоставлений співробітник  спецслужб США Майкл Макконнел, виступаючи перед комітетом у справах збройних сил Сенату Конгресу США. За його словами, більша частина Афганістану перебуває під контролем різних  племінних угруповань. Рух Талібан має реальну владу на 11 відсотках території країни.

Головним дестабілізуючим фактором в Афганістані, повідомляється в доповіді, як і раніше залишаються угруповання бойовиків, що діють на території країни. Так, в 2007 році в результаті влаштованих ними терактів загинули більше 6,5 тисяч людей, у тому числі, 222 іноземних військових. Міжнародний контингент, розміщений в Афганістані, мав в 2007 році найбільші втрати з моменту початку в 2001 році військової кампанії.

Фінансування бойовиків, нагадують автори доповіді, здійснюється в основному за рахунок доходів від наркоторгівлі. На ці цілі витрачається не менш 40 відсотків доходів, отриманих від переробки вирощеного в Афганістані опіумного маку, - сотні мільйонів доларів, за оцінками американських спецслужб.

Як повідомлялося, доходи від виробництва опіуму в Афганістані склали в 2007 році біля мільярда доларів, що стало рекордним показником для цієї країни.

В 2007 році афганські правоохоронні органи за підтримкою військовослужбовців з міжнародного контингенту зуміли перехопити й знищити наркотики загальною вартістю в 400 мільйонів доларів. Однак говорити про серйозні успіхи в боротьбі з виробництвом наркотиків поки передчасно, вважають автори доповіді.

Найбільш активно бойовики діють на територіях біля афгано-пакистанського кордону. Саме в цій вкрай важкодоступній прикордонній зоні перебувають тренувальні табори Аль- Каїди й бази Талібану. При цьому, вказують автори доповіді, ні в пакистанської, ні в афганської влади немає можливості для проведення ефективних операцій у цьому районі, і розраховувати на поліпшення ситуації в найближчі п'ять років не варто, говориться в доповіді.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект