НОВИНИ

27.02.2008 | Франція не має обраної кандидатури на пост президента ЄС
Джерело - EUobserver

Париж офіційно не підтримує жодної кандидатури на посаду президента ЄС. Про це заявив французький міністр у справах Європи Жан-П'єр Жює.

 

"Будь-який вибір зараз може бути передчасним. Ми побачимо, коли прийде час, але не в кінці цього року", -сказав пан Жює під час дебатів у брюсселському аналітичному центрі "The Centre".

Поза сумнівом, Франція може підтримати кандидатуру, яка "має харизму, досвід та достатнього драйву, щоб енергійно виконувати роботу у Європейській Раді", - підкреслив пан Жює. Але він не назвав жодної кандидатури.


"Мати персональні погляди це одна справа, мати реальні кандидатури - інша", - сказав Жює.


Союз для Середземномор'я, а не Середземноморський Союз

Під час дебатів міністр також повідомив про деякі зміни щодо планів Франції навколо ідеї утворення Середземноморського Союзу.

"Це не Середземноморський Союз", - сказав міністр.

Як відомо, ідея такого союзу була розкритикована, зокрема, Німеччиною, яка побоюється, що таке утворення може негативно вплинути на існуючі політики ЄС у цьому регіоні.

Раніше цього тижня була скасована франко-німецька зустріч на найвищому рівні, яка була запланована на 3 березня, можливо, через розбіжності навколо цього спеціфічного проекту.

"Запропонований союз є лише "доповненням та збагаченням" вже існуючих політик", - сказав пан Жює, намагаючись заспокоїти політичну ситуацію.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект