НОВИНИ

27.02.2008 | Українське керівництво прагне до НАТО лише формально
За матеріалами - НЦПЄАІ України

Українське керівництво формально ставиться до питання членства в НАТО. Оскільки відкрито декларує таке бажання, втім нічого не робить для зміни настроїв всередині суспільства. В результати керівництво альянсу отримує неоднозначні сигнали.

Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловив Томас Валасек директор з питань міжнародної політики та оборони Центру європейських реформ. 

За словами Томаса Валасека, приєднанню України до НАТО не може стати на заваді те, що нині підтримка такого кроку в українському суспільстві дуже незначна.

Експерт зазначає, що деякі країни-члени Альянсу мали ще менший відсоток прибічників, приміром Словаччина. Але завдяки об'єктивній інформаційній кампанії, кількість тих, хто воліє приєднатися до НАТО на момент вступу Словаччини до цієї організації складала вже 51 процент і
потім постійно збільшувалася.

Втім влада в Україні, наголошує експерт, не виявляє зацікавленості у всебічному інформуванні громадян. Водночас, за словами Томаса Валасека, якщо Україна справді захоче вступити до НАТО, цьому ніхто не зможе стати на заваді, включно з Росією.

Деякі члени Альянсубудуть, звичайно, стурбовані, якщо Росія вороже поставиться до вступу України. Але інші члени НАТО навпаки будуть раді прийняти Україну якраз через вороже ставлення Москви, - сказав Томас Валасек.

 Експерт наголошує, що жодна країна не член організації не може ветувати рішення Альянсу щодо приєднання до нього будь якої держави.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6367. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект