НОВИНИ

27.02.2008 | Чехія не проситиме у Росії дозволу на ПРО
За матерiалами - РІА Новости, Korespondent.net

Прем'єр-міністр Мірек Тополанек заявив, що Чехія не питатиме у Росії дозволу на розміщення радара ПРО США на території країни і не збирається повертатися під сферу впливу Москви.

Прем'єр: Чехія не проситиме у Росії дозволу на ПРО
"Ми не хочемо знову потрапити під сферу впливу Росії. Ми не хочемо належати до групи країн, які просять у Росії дозволу у випадку, якщо вони хочуть створити собі безпеку", - заявив Тополанек, перебуваючи з візитом у Вашингтоні.

Також прем'єр-міністр Чехії зазначив, що його країна консультуватиметься з Росією з деяких питань, пов'язаних із розміщенням об'єкту ПРО, проте при цьому вирішуватиме всі питання самостійно.

Під час візиту в США Тополанек зустрінеться з американським президентом Джорджем Бушем. Під час зустрічі обговорюватимуться плани розміщення радара ПРО США в Чехії, питання відміни американських віз для чеських громадян і підготовка весняного саміту НАТО в Бухаресті.

США мають намір розвернути елементи своєї системи в Польщі і Чехії, мотивуючи це ракетною загрозою з боку Ірану. Москва вважає аргументи США непереконливими і розцінює розміщення елементів протиракетної оборони поблизу російського кордону як загрозу своїй національній безпеці.

Вашингтон планує розмістити десять ракет-перехоплювачів у Польщі і станцію радіолокації в Чехії. Перша з десяти ракет ПРО може бути поставлена на бойове чергування в Європі вже до 2011 року, повномасштабне розгортання всіх десяти, можливо, буде завершено до 2013 року.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5972. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект