НОВИНИ

26.02.2008 | Країни-члени ЄС визначили дослідницькі та інноваційні пріорітети
Джерело - EurActiv

Напередодні наступного Весняного Самміту, Рада ЄС закликала країни-члени та Комісію поглибити свою співпрацю у сферах знань, досліджень та інновацій для кращої синхронізації національних дослідницьких політик та досягнення цілей поновленої Лісабонської Стратегії.

Міністри з питань внутрішнього ринку, промисловості та досліджень 25 лютого провели засідання відповідної Ради ЄС, на якій обговорили ключові питання конкуренції та інновацій, що будуть винесені на розгляд весняного засідання Європейської Ради.

Вони визначили низку рекомендацій, які планується бути підтриманими на Самміті. Зокрема, міністри закликали країни-члени та Комісію посилити свої зусилля щодо збільшення інвестування у високоякісні знання та інновації, звільнити бізнес-потенціал для покращення функціонування внутрішнього ринку.

Окрім цього, міністри звернулися до Комісії та країн-членів розвинути ініціативи щодо "спільних програм досліджень", надаючи перевагу більш стратегічним та краще структурованим спільним програмам. Як очікується, Комісія презентує відповідну комунікацію щодо спільних досліджень у 2008 році.

Серед інших рекомендацій, міністри закликають до швидкого прогресу в декількох дослідницьких ініціативах та програмах, що вже були схвалені та чекають на втілення. Серед них треба зазначити різноманітні Спільні Технологічні Ініціативи, проект Галілео та Європейський інститут інновацій та технологій.

Документ також визначає "вільний рух знань" як "п'яту свободу" в ЄС, що руйнує бар'єри для дослідників, які мають бажання працювати в інших країнах.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект