НОВИНИ

26.02.2008 | Президентом Кіпру вперше став комуніст. Чехи вже чекають на головування своєї країни в ЄС. (Огляд європейської преси)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На початку тижня європейські газети обговорюють підсумки президентських виборів на Кіпрі і прогнозують, яку політику вестиме новий президент-комуніст Димитріс Христофіас. А деякі видання звернули увагу на результати соціологічного опитування серед чехів щодо майбутнього головування їхньої країни в Європейському Союзі і очікування, в результаті цього, на покращення життя громадян Чеської Республіки та зменшення соціальної напруги.
 
 
 
Лондонська «Гардіан» пише у понеділок, що минулої неділі на Кіпрі, його грецькій частині, яка входить до ЄС, у президентських виборах вперше переміг комуніст Димитріс Христофіас. Газета нагадує, що новий президент Кіпру отримав освіту в Москві і назвав свого часу розпад СРСР «злочином проти людства». Очікують, що шостий президент країни докладе зусиль для об’єднання грецької і турецької частин острова, бо від розколу страждають і економічні, і політичні інтереси обох громад. 61-річний Христофіас набрав на цих виборах понад 53 відсотки голосів, а за його опонента від консерваторів, колишнього міністра закордонних справ Кіпру Йоаніса Касулідиса свої голоси віддали 46 відсотків виборців.

«Гардіан» нагадує про добрі контакти нового президента Кіпру з лідерами турецьких кіпріотів, зокрема, з Мехметом Алі Талатом, президентом самопроголошеної у результаті перевороту 1974 року турецької республіки на півночі острова. «Гардіан» нагадує, що і турки-кіпріоти, і греки-кіпріоти зацікавлені в переговорах, оскільки населення острова потерпає від розколу. І сама Туреччина зацікавлена у вирішенні проблеми Кіпру, бо перебування її 40-тисячного гарнізону там не підтримують у Брюсселі. Це також є однією з перепон для вступу Туреччини до ЄС.

 «Гардіан» висловлює побоювання і ЄС, і Лондона, що Христофіас буде виступати з марксистсько-ленінських позицій за демілітаризацію острова і проти британської військової присутності на Кіпрі. Комуністи в Нікосії також ставлять собі за приклад режим на Кубі.


Чого очікують чехи від головування своєї країни в ЄС?

«Прага Дейлі Монітор» оприлюднив у понеділок результати опитування серед громадян Чехії про їхні очікування від майбутнього головування країни в Європейському Союзі від 1 січня 2009 року.

Половина чехів вважає, що Чехія дуже добре, чи добре, готова до такої ролі. Більшість опитуваних переконана, що переобраний щойно парламентом президент Чехії Вацлав Клаус зуміє захистити інтереси країни в ЄС. Переважна більшість опитаних очікує від цього головування Чехії в ЄС захисту інтересів країни, отримання від Брюсселя більших субсидій для держави і покращення рівня життя.

Сьогодні в ЄС головує Словенія, у другій половині року – Франція, у першій половині 2009 року – Чехія, а вже влітку 2009 року головування перебере Швеція.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5030. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект