НОВИНИ

25.02.2008 | Юрій Єхануров презентував Білу книгу
Джерело - Korespondent.net

У субботу, 23 лютого, міністр оборони Юрій Єхануров представив чергове видання Білої книги, у якій підводяться підсумки діяльності військового відомства за минулий рік, пише видання Коммерсантъ-Украина у статті під назвою Юрий Ехануров выполнил издание.

На особливу увагу заслуговує розділ, присвячений поліпшенню системи матеріально-технічного забезпечення збройних сил України (ЗСУ), зокрема  закупівля нових видів військової техніки. На прес-конференції Єхануров уперше визнав, що цього року  Міністерство оборони може не одержати бюджетного фінансування в розмірі 22,3 млрд грн (2,5% ВВП).

Рішення про щорічне видання Білої книги прийняв в 1996 році президент України Леонід Кучма, але проект не був реалізований з міркувань таємності. В 2003 році парламент узаконив норму про щорічний випуск Білої книги, а в 2004 році вона була видана під назвою Стратегічний оборонний бюлетень. В 2006 році вийшло перше публічне видання - Біла книга-2005, а в 2007 році - друге.

В Білій книзі-2007 "Оборонна політика України" в основному збережена структура попередніх видань. Однак вона вийшла об'ємнішою за  торішню за рахунок появи в ній розділу, присвяченого "новому формату" відносин між армією й суспільством. У ньому мова йде про участь ЗСУ в ліквідації наслідків надзвичайних подій в 2007 році, знешкодженні боєприпасів, наданні медичної допомоги населенню, роботі суспільної ради при Міноборони, а також про інформування населення про діяльність ЗСУ.

У книзі розповідається про забезпечення  ЗСУ в 2007 році новими зразками озброєнь і військової техніки. Зокрема, для потреб армії було закуплено 19 танків Т-64 БМ Булат, 100 протитанкових керованих ракет Комбат і Стугна і 820 парашутно-десантних систем. Серед перспективних розробок значаться багатофункціональний ракетний комплекс, бойовий корабель класу корвет, танк Т-84, бойова машина піхоти (БМП-1) з новим модулем Штурм, а також проекти модернізації БТР-70, бойової розвідувально-дозорної машини (БРДМ-2) і системи залпового вогню Град.

Нагадаємо, відповідно до затвердженого наприкінці  минулого рооку бюджету, цього року  на розвиток озброєнь і військової техніки планується витратити 800 млн грн.

Якщо військовому відомству в рамках обґрунтування витрат на 2008 рік вдасться домогтися збільшення фінансування до 22,3 млрд грн, то сума коштів, призначених на розробку й закупівлю новітніх зразків озброєнь, перевищить 2 млрд грн. Однак у суботу начальник Генштабу ВСУ генерал армії Сергій Кириченко заявив про ще більшу суму. За його словами, "у випадку уточнення бюджету" витрати на розвиток озброєнь і військової техніки в 2008 році повинні скласти "близько 3 млрд грн".

"В 2009 році ця сума буде близько 4 млрд грн, а в 2010- му - близько 5 млрд грн. Ми могли б претендувати на більше, але наша промисловість не зможе забезпечити більший обсяг замовлень",- уточнив пан Кириченко.

У той же час міністр оборони Юрій Єхануров уперше заявив про складності, пов'язаних із забезпеченням бюджетного запиту військового відомства.

"Щоденна робота з Мінфіном з кожним днем зменшує наш оптимізм. Поки можна сказати, що І квартал ми втратили. Нехай би дали хоча б 17,5 млрд грн, з розрахунку 2% ВВП",- зазначив міністр.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект