НОВИНИ

25.02.2008 | У Відні протестанти проти незалежності Косово розносять ресторани та магазини
За матеіалами - Lenta.ru, УНІАН

У Відні демонстрація проти незалежності Косово закінчилася масовими заворушеннями.

У неділю чотирьох осіб було затримано і двоє поліцейських постраждали у Відні в результаті демонстрації проти проголошення незалежності Косово, передає Reuters.

Акція протесту почалася на віденській площі Хельденплац у центрі міста. Там зібралися близько 6 тисяч осіб (за даними організаторів, демонстрантів було майже вдвічі більше), які розмахували сербськими прапорами, вигукуючи "Ми не здамо Косово" і підпалюючи американські і албанські прапори.

Потім група протестувальників чисельністю до 600 осіб попрямувала до Посольства США, проте поліція перегородила їй шлях. Тоді хулігани розбили вікна в довколишніх ресторанах і магазинах. За даними агенції France Presse, також постраждали вітрини в районі, де проживають вихідці з Косово.

Тим часом у Зальцбурзі демонстрація проти незалежності Косово, в якій взяли участь не більш як 200 осіб, відбулася без подій. За даними австрійської влади, загалом в Австрії проживають до 300 тисяч громадян сербського походження.

Австрія серед багатьох країн Євросоюзу визнала незалежність Косово через кілька днів після її проголошення 17 лютого. Противниками створення держави Косово в ЄС є Іспанія, Кіпр, Словаччина та Румунія.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3248. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект