НОВИНИ

25.02.2008 | Польський прем`єр погодився на розміщення в країні ПРО США
Джерело - УНІАН, РБК

Прем`єр-міністр Польщі Дональд Туск підтримує розміщення на території країни елементів системи протиракетної оборони (ПРО) США, якщо Вашингтон надасть їй допомогу в модернізації збройних сил. Про це польський керівник заявив в ефірі польського телебачення, передає Associated Press.


 

Дональд ТУСК

"Якщо протиракетний щит стане додатковим етапом загальної модернізації збройних сил Польщі, так що ми зможемо відчувати себе в безпеці, моя відповідь - так", - заявив Д.Туск на запитання про своє відношення до розміщення ПРО.

Напередодні з аналогічною заявою виступив міністр оборони Польщі Богдан Кліч.

1 лютого ц.р. Польща і Сполучені Штати досягли принципової згоди щодо планів Вашингтона по розміщенню на польській території елементів американської системи протиракетної оборони. Глава польського МЗС Радослав Сікорський за підсумками переговорів з американською стороною у Вашингтоні повідомив, що задоволений підсумками консультацій. За його словами, Сполучені Штати взяли до уваги побоювання Варшави щодо гарантій безпеки Польщі у зв`язку з розміщенням ПРО.

В рамках проекту по створенню протиракетного щита в Східній Європі США мають намір побудувати станцію радіолокації в Чехії, на території військового полігону Брди недалеко від Праги, а також розмістити 10 ракет-перехоплювачів на території Польщі. Білий дім запевняє, що ці заходи необхідні для захисту Європи від можливих ракетних атак з боку так званих "держав-ізгоїв", зокрема Ірану і Північної Кореї. Проти цих планів виступає Москва, хоча міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запевнив, що Росія не чинитиме тиск на Польщу або інші країни з питання розміщення елементів ПРО в Східній Європі. За його словами, Росія лише хоче, щоб її позиція з цього питання  були почуті міжнародними партнерами.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект